Samsung Galaxy Note 7 Alınmalı Mı?

0

Herkese Merhaba,

Bu yazımızda Samsung’un yeni Galaxy Note modeli Note 7’nin alınabilirliği, kimler tercih etmeli gibi konulara değineceğiz.

Samsung Note 5 modelinde en çok eksikliği hissedilen özelliği Note 7 modelinde tekrar yer verdi. Tahmin ettiğiniz gibi bu özellik hafıza kartı ile hafızayı arttırabilmek. Belki de Note 5 daha fazla başarılı bir satış rakamına ulaşabilecek iken bu özelliğin olmayışı bir miktar da olsa etkiledi satışları.

Öte yandan Note 7 ön sipariş rekoru kırarak başlamıştı satışa. Note serisinin daha çok profesyonel kesime hitap ettiğini belirtelim. Sadece büyük ekranından dolayı gidip de bir Note modeli almanızı önermiyoruz. Ekranı iyi olsa da – belki de çıktığı dönemlerde en iyisi kim bilir ? – büyük ekranlı olup, ekranı da iyi bir deneyim sunabilecek bir çok telefon piyasada mevcut.

 

Samsung-Galaxy-Note7-Bleu-03

 

Note serisinin olmazsa olmazı “S Pen”‘i. Samsung’a bu konuda bir rakip gösteremiyoruz şuanda. Bu nedenle Note modellerindeki kalem fonksiyonunu kullanmayacaksanız daha uygun fiyatlı büyük ekranlı modellere yönelmenizde tavsiye var.

Tasarım açısından incelersek Note 7 gerçekten başarılı bir tasarıma sahip bir cihaz. Bu konuda da gayet iyi bir duruşa sahip olan cihaz bu sayede “Benim için tasarım olmazsa olmaz. Tasarımı çok iyi olsun gerisi çok önemli değil.” diyenleri de kendisine çekmeyi başarıyor ürün.

Özet olarak Samsung Galaxy Note 7’yi imkanınız var ise bir teknoloji markette incelemeden almamaya dikkat edin. Çünkü cihazın fiyatı 3599 ₺ seviyesinde. Günümüzde akıllı telefon fiyatları sürekli artış gösteriyor. Bunun dış ve iç etkenleri bulunuyor. Dış etken olarak döviz kurlarındaki artış, içi etkenler olarak uygulanmaya başlayan ve kapsamı genişletilen vergiler.

Ülkemizde telefon satışlarında taksit uygulamasının tekrar gündeme gelmesi muhtemel. Tavsiyemiz gidip de bir telefona bu kadar parayı taksitle vermemeniz. Bu uygulama yürürlükten kalktığı dönemdeki giriş ve orta seviyedeki cihazlarla bu dönemdeki giriş ve orta seviye cihazlar arasında önemli bir fark var.

Özellikle orta seviye cihazlar üst seviye cihazlar ile gözle görülür fazla bir performans farkı kalmadı. Yani orta seviye cihazlar eskiden üst seviye cihaz kullanan kullanıcıları fazlasıyla tatmin edecektir.

Bu yüzden mali durumunuz doğrultusunda 1000 – 1500 ₺ fiyat seviyesindeki cihazları da incelemenizi öneriyoruz. Son olarak da şunu eklemek istiyorum. Bir akıllı telefon sosyal bir statü göstergesi değildir. Yani iPhone 7’yi çıktığı gibi aldığınızda da ya da o kadar para verip aldığınızda kimse size “iPhone’u var” diyerek farklı bir şekilde bakmayacaktır.

Başka bir yazıda görüşmek üzere…

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz