Samsung’un orta seviyeye konumlandırabileceğimiz bir modeli sızdırıldı. Galaxy J7 Max isimli modelin ekranı 5.7″ boyutunda olacak. Buradan yola çıkarak cihazı phablet kategorisinde değerlendirebiliriz. Şimdi diğer detaylara bakalım.

 

 

Ekranın çözünürlüğü Full HD olabilir. İşlemci olarak MediaTek’in Helio P20(MT6757V) platformu tercih edilmiş. 32 GB depolama kapasitesi ve 4 GB RAM ile gelen cihaz, çoklu uygulama kullanımında işlemcisinin el verdiği kadar fazla sayıda uygulamayı aynı anda çalıştırabilir. Tarayıcıda da çoklu sekme kullanımında bir sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Tıpkı Galaxy A7 2017 modelinde olduğu gibi arka ve ön kamera Galaxy J7 Max modelinde aynı çözünürlükte. J7 Max modelinde ön ve ana kamera 13 MP çözünürlüğünde.

Ayrıca Galaxy S8 serisi hayatımızdan çıkan eve dönüş butonu Galaxy J7 Max modelinde mevcut. Parmak izi tarayıcısı da bu tuş içerisine konumlandırılabilir. Pil kapasitesi ise muhtemelen 3300 mAh seviyelerinde olacaktır.

Bu model MediaTek kullanması nedeniyle ABD’deki LTE, ülkemizdeki 4.5G ismiyle geçen teknoloji, ağını desteklemediği için satışa sunulmayabilir. Hindistan’da ise 20 bin Rupi(yaklaşık 1100 ₺)’nin altında bir fiyata satılacağını söyleyelim.

Son olarak cihazın Çinli markalardan Oppo’nun F1s ve F3 modelleri ve Vivo V5 ile özelliklerini kıyaslayabileceğiniz bir tablo mevcut.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz