Samsung’un bugün Çin’de tanıtılacak modeli Galaxy C9 Pro’nun teknik özelliklerine bakalım lafı uzatmadan.

 

samsung-galaxy-c9-pro

 

6″ 1080p ekran, Snapdragon 652 işlemci, 6 GB RAM ve 64 GB depolamaya ek olarak 4000 mAh batarya şeklinde. Cihaz 4000 mAh kapasiteli bataryayı 6″ boyuttaki ekran sayesinde daha büyük ve daha ince bir kasaya – yani 6.9 mm kalınlığa – sığdırmayı başarıyor. Snapdragon işlemcinin detaylarına bakarsak 4 adet 2 GHz hızında Cortex A72 ve 4 adet 1.4 GHz hızında Cortex A53 çekirdeklerinde oluşuyor. A72 çekirdekleri performans odaklı iken A53 çekirdekleri ise tahmin de edebileceğiniz üzere pil tasarrufu odaklı çekirdekler.

Kamera tarafında ise 16 MP ana ve 16 MP ön kamera yer alıyor. Ön kamera yüksek çözünürlük sayesinde bazı rakiplerinin önüne geçecektir. Tabi burada lens kalitesi daha önemli bir etmen. Ana kamerada f 1.9 diyafram açıklığı bulunuyor. Bu sayede düşük ışık performansı diyafram açıklığı değeri daha yüksek olan rakiplerinden daha başarılı olmakta.

Ara birim olarak USB Type C 1.0 sürümünü kullanan Galaxy C9 Pro ayrıca Dual Band Wi-Fi ve Bluetooth 4.2 teknolojilerine sahip.

Yazılım sürümü olarak Android Marshmallow ile gelmesini beklediğimiz cihazın detaylarında pek de bir değişiklik olacağını düşünmüyoruz.

Başka bir haberde görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz