Samsung Galaxy A 2020 serisi kamera detayları ortaya çıktı!

0
Samsung Galaxy A 2020

Samsung Galaxy A serisindeki modeller sundukları özellikler ile en az Galaxy S serisi kadar popüler durumdalar. Serideki yeni modellerin önümüzdeki Şubat ayında tanıtılmasını bekliyoruz. Ancak Samsung Vietnam tarafından yayınlanan videoda Galaxy A 2020 serisi hakkında detaylar bizleri karşılıyor.

Videoda 12 Aralık tarihi bizleri karşılıyor. Akabinde geçmişten bugüne Galaxy A serisinin kamera performansının gelişimine dikkat çekiliyor.

Yeni Galaxy A serisindeki giriş modeli Galaxy A11 olarak adlandırılacak. Tepe model ise Galaxy A91 olarak adlandırılacak. Samsung, resmi olarak tanıtım tarihi ile ilgili bilgi vermemiş olsa da Vietnam şubesi 12 Aralık tarihini işaret ediyor. Bu tarihte serideki bazı modeller tanıtılabilir ya da bazı modeller ile ilgili birtakım detayların bizlerle paylaşılmasını bekliyoruz. Serinin diğer üyelerinin de 2020 şubat ayında tanıtılmasını bekliyoruz.

Galaxy A 2020 Kamera Özellikleri

Yeni Galaxy A (2020) serisinde firmanın odağının kamera olduğu söyleniyor. Öyle ki ana kamera tarafında en az üçlü kamera kurulumu bizleri karşılayabilir. Ana sensör olarak 108 MP çözünürlüğe kadar çıkılabileceği belirtiliyor. Xiaomi tarafında en çok ilgi gören modellerden Mi Note 10 modelinde de ana kamera kurulumundaki birincil sensör 108 MP çözünürlüğe sahipti. Samsung bu çözünürlükte sensörün yer aldığı modelini doğru fiyat ile konumlandırabilirse marka algısı ile de başarılı satış rakamlarına ulaşabilir. Ancak bu durumu pek olası görmüyoruz. Serideki diğer modellerin konumlandırması nedeniyle.

Seride ana kamera tarafında 2x optik yakınlaştırma, derinlik sensörü ve TuF sensörü gibi sensörlerin farklı kombinasyonlar ve çözünülüklerde tüm modellerde yer alacağı belirtiliyor. Geçtiğimiz haftada Galaxy A51 modelinde 5 MP çözünürlüğünde makro sensör yer alacağı da ortaya çıkmıştı.

Galaxy A 2020 serisi ön kamera nasıl olacak

Ön kamera tarafında ise Galaxy Note 10 modellerinde olduğu gibi ekrana gömülü bir şekilde yer alacak kameralar Galaxy A (2020) serisinde bizlere sunulacağa benziyor. Ana kamera diziliminin de L şeklinde olması bekleniyor.

Samsung Vietnam tarafından yayınlanan videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yeni Galaxy S11 serisi tanıtılmadan önce Galaxy A (2020) serisi ile ilgili detaylar ya da bazı modellerin tanıtılmasını beklediğimiz 12 Aralık gününde Galaxy A51 de ilk tanıtılacak modeller arasında yer alacaktır.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz