Samsung Android Go Akıllı Telefon Üretecek

Samsung globalde kaybettiği pazar payından olsa gerek Google’ın giriş seviyesindeki modeller için özel olarak sunduğu Android Go İşletim Sistemi’ne sahip bir akıllı telefonu test ettiği yönünde bilgiler sızdırıldı.

Samsung’un Android Go Modeli Nasıl Olacak?

Bilgilere göre SM-J260 model numarasına sahip olan modelin Avrupa, Latin Amerika ve Asya gibi bölgelerdeki farklı ülkelerde testlerinin yürütüldüğü belirtiliyor.

Android Go

Android Go Nedir?

Android Go, Android Oreo tabanlı 1 GB veya daha düşük belleğe sahip modellerde çalıştırılmak üzere tasarlanan bir Lite sürüm diyebiliriz. Bu sistemde çalışan uygulamalar da çalışmak için daha düşük belleğe ve daha düşük depolama alanına ihtiyaç duyacak şekilde optimize edilmiş durumdalar.

Samsung’un testini gerçekleştirdiği Android Go modeli ile ilgili daha fazla detay şu an itibarıyla henüz mevcut değil.

Samsung bu modelde kendi arayüzü yerine stok Android arayüzünü tercih edebilir. Bu da şu demek oluyor. Güney Koreli firma giriş seviyesinde yer alan modellerde istediğini alamamış görünüyor.

Böylesi büyük çapta bir firma için bile bir takvim döneminde oldukça fazla cihaz çıkarıyordu. Öyle ki bir dönem bir yıl içerisinde çıkardığı model sayısı 60 civarını bulmuştu. Bu modellerin büyük kısmı birebir aynı tasarıma sahip sadece boyut ve teknik özellikler tarafında – daha çok bellek ve depolama gibi farklılıklar – ayrışıyordu.

Firma bu hatadan ders alarak bir yıl içerisinde çıkardığı model sayısında azalmaya gitti akabinde.

Akıllı Telefon Piyasası Nereye Gidiyor?

Maalesef ki ülkemizde bu tarz modeller olması gerektiği seviyede mantıklı fiyatlarla satışa sunulamıyor. 1000 TL ve üzeri seviyedeki modeller oldukça popüler olmuş durumda. Döviz kuru bu seviyelerde artışa devam ederse bu cihazları da satın alması git gide mantıksızlaşma eğilimi gösterecek.

Ancak her zaman satın alınası modeller de olacaktır. Belki daha az, belki daha fazla. Bunu yakın gelecekte göreceğiz.

Daha fazlası için bizi sosyal medyadan takip etmeyi, bildirimleri açmayı ve teknokroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın.

Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Başka bir haberimizde/makalemizde görüşünceye kadar esen kalın.

Daha fazla Mobil Cihaz içeriği için TeknoKroki Mobil Cihaz kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz