Samsung 6 kameralı bir telefon üretebilir!

0
Samsung patent 2020

Ortaya çıkan bir patente göre teknoloji devlerinden Samsung, 6 kameralı bir telefon için kolları sıvamış olabilir. Detaylara göre telefon arkada 6 kameraya sahip olacak. Şu sıralar Galaxy Note serisiyle gündemde olan şirket, yeni modellerle ilgili çalışmalarını fazla ön plana çıkartmıyordu. LetsGoDigital tarafından ortaya çıkartılan patent, yeni Note modeli için veya farklı bir model için fikir verebilir.

Samsung 6 kameralı telefon ile uğraşıyor!

Samsung

Geçen aralık ayında Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi‘ne yapılan 55 sayfalık pantet başvurusu yakın süreçte onaylandı ve şirkete teslim edildi. Ortaya çıkan sızıntılara göre, bu beklenen telefon odak uzaklığı 28 mm olan bir telefoto lens ile birlikte 5 geniş açılı kamera sensörü barındıracak. Bir LED flaş ile de kamera kurulumu tamamlanacak. En büyük detaylardan birisi de iki kameranın dönerek daha geniş bir açıyı elde edebilecek olması.

Samsung patent

Bu iki kamerayla birlikte bokeh ve panoramik şeklinde fotoğraflar çekilebilmesi bekleniyor. Son olarak kameraların düşük ışık ortamında da daha yüksek dinamik aralığına sahip olması beklneiyor. Gelecek günlerde patent hakkında daha çok bilgi karşımıza çıkacaktır.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz