realme Snapdragon 778G kullanan bir telefon tanıtabilir!

0
realme yeni telefonu Snapdragon 778G ile geliyor

realme yeni tanıtacağı bir telefonunda pek görmediğimiz bir yonga setine yer verebilir. Ancak modelin sadece bazı detayları şu anda sızan bilgiler arasında yer alıyor. Sızan bilgiler doğrultusunda orta – orta üst sınıfta konumlanacak bir model olmasını bekleyebiliriz.

Yakın zamanda realme GT modelini tanıtan firma, kamera merkezli bir GT versiyonu da tanıtacak. Weibo üzerinde sızan bir bilgiye göre realme yeni bir model daha duyuracak. Farklı segmentlerde birden fazla cihazı yakın zamanda duyurması beklenen firmanın sızan telefonu TENAA sertifikasında yazana göre RMX3366 kod numarasına sahip. Ek olarak Snapdragon 778G yonga setine sahip olacağı görülüyor. realme’nin ülkemizde C21 modeli ile de üretime başladığını belirtelim.

Snapdragon 778G’li realme telefonu özellikleri

Yeni realme telefonunun TENAA'da sızan bilgileri

6.55 inç boyutundaki ekranın Full HD+ çözünürlüğündeki ekranın OLED bir panele sahip olması bekleniyor. OLED panel olduğundan dolayı ekran tazeleme hızı 60Hz seviyesinde kalabilir. realme 8 pro modelinde de Super AMOLED ekran yer alıyordu ve 60Hz ekran tazeleme hızıyla gelmişti.

Qualcomm’un “Quicksilver” kod adına sahip Snapdragon 778G yonga seti ile geliyor RMX3366 kod adına sahip model. Snapdragon 778G yonga setinde 2.4GHz hıza sahip dört adet Cortex-A78 çekirdeği yer alıyor. Dört adet de 1.8GHz hıza sahip Cortex-A55 çekirdeği yer alıyor. Depolama ve RAM seçeneklerinde birden fazla opsiyon sunulması bekleniyor.

realme yeni telefonu Android 11 ile geliyor

5G desteği sunması beklenen söz konusu modelde Android 11 tabanlı realme UI 2.0 ile kutudan çıkması bekleniyor. Beklenen batarya kapasitesi ise 4500mAh seviyesinde. Başka bir sızıntıya göre 2200mAh kapasiteli bir bataryanın yer alacağı yönünde.

Beklenen bir diğer detay ise hızlı şarj konusunda 65Watt desteğinin sunulması. Cihazın kamera kurulu, görünümü gibi konularda bir bilgi henüz bulunmuyor. İlerleyen günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz