Realme patent başvurusu ortaya çıktı! Oval kamera dizilimi

0
Realme patent
Google News Abone Ol

Ülkemizde son dönemde popülaritesini arttıran Oppo’nun bünyesinde faaliyetlerine başlayan ve geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği etkinlikte ayrı bir marka olduğunu duyuran Realme kısa sürede 50 milyon cihaz satışı gerçekleştirdi.

Bugüne kadar pazara sunduğu modellerinde benzer bir tasarım dilini tercih eden firma bu kez değişikliğe gidecek gibi görünüyor. Yeni patent başvurusunda ortaya çıkan detaylara baktığımızda oval bir kamera dizilimi bizleri bekliyor. Ortaya çıkan patent görsellerinde oval dizilim telefonun üst orta kısmına hizalı durumda görünüyor.

İlk olarak bilinmeyen bir blog yazarı tarafından ortaya çıkan tasarımın doğruluğu bilinmiyor. Görselde de göründüğü gibi ön kamera sol üst kısımda çerçeveye yakın şekilde konumlandırılmış. Alt çerçevesi ise biraz geniş. Bu da uygun fiyatlı bir model için yapılan patent başvurusunu işaret ediyor.

Kasanın arkasında yer alan lens çizimlerine baktığımızda iki adet LED flaşın olacağını düşünüyoruz. Güç butonu sağ tarafta yer alırken ses kontrol butonları sol tarafta yer alacak. sim yuvası da ses kontrol butonlarının üzerinde yer alıyor.

Cihazda micro-USB portu ve 3.5mm kulaklık jakı da yer alıyor. Uygun fiyatlı bir model olacağını burada da anlayabiliriz. Günümüzde giriş seviyesinde bile Tip-C portunu görmeye başladığımız bir dönemde oldukça uygun bir fiyat belirlenmiş olmalı Realme micro-USB portu tercih ediyor. Ancak ülkemizde belirli bir fiyatın altındaki modellerin gerçek değerleri üzerinden satılabilmesi vergiler nedeniyle zor durumda.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz