Realme 7 Pro Android 11 güncellemesi dağıtılmaya başladı!

0
realme yeni telefonu Android 11 ile geliyor
Google News Abone Ol

Yüksek fiyat/performans oranıyla ülkemizde oldukça gören Realme markasının taze modellerinde Realme 7 Pro yeni bir güncellemeyi almaya başladı. Android 11 güncellmesini almaya başlayan Realme 7 Pro modeli bizlere ne gibi yenilikler sunuyor?

Realme 2.0 UI ile sunulacak Android 11 güncellemesi erken erişim olarak kısıtlı sayıda kullanıcıya sunulmuş durumda. Test sürecinde kısıtlı sayıda kullanıcıyı kabul eden firma sadece 300 kullanıcıyı kabul edecek. Takip eden günlerde daha fazla kullanıcı için yayında olacağını ve bu sürenin çok uzak olmadığını düşünüyoruz.

Realme 7 Pro 2.0 UI (Android 11) Neler Sunuyor?

Güncellemenin boyutu 3.57 GB. Oldukça fazla yenilik içerdiğini söyleyebiliriz. Yeni kullanıcı arayüzü Realme 2.0 UI ile gelen yeniliklerden dikkatimiz çekenlerden bahsedeceğiz.

Birçok başlıkta yenilik bizleri bekliyor. Kişiselleştirme başlığı altında üç farklı koyu mod stili, üçüncü parti uygulama simgeleri kendi duvar kağıdınızı oluşturma diye özetleyebiliriz.

Metin, görüntü ve dosyaları bölünmüş ekrandayken farklı uygulamalar arasında sürükleyebiliyorsunuz. Optimize edilmiş gece şarjı özelliğiyle pil ömrünüz uzatmak için gece şarj hızının kontrol eden bir yapay zeka algoritması kullanılıyor.

Sistem kopyalayıcı ile sisteminizin kolonunu oluşturabilir ve farklı parmak izleri ile farklı sistemlere giriş sağlayabilirsiniz. Hızlı ayarlarda uygulama kilidini açıp kapatabilirsiniz. Düşük pil mesajı ile şarjınız %15 değerinin altına indiğinde önceden belirlediğiniz kişilere hızlı mesaj gönderebilirsiniz.

Acil durum bilgisi özelliği ile kişisel acil durum bilgilerinizi ilgili birimler ile paylaşabilirsiniz. Telefonuz kilitli olsa bile bu bilgilere erişilebilir. İzin yöneticisinde yapılan optimizasyon ile hassas izinler için “Yalnızca bir kez izin ver” seçeneği geliyor. Kişisel erişim noktasını paylaşmak için QR kod oluşturabilirsiniz.

Özel kasadaki fotoğraflarınız için bulut senkronizasyon özelliği eklendi. Fotoğraf ve videolarınız için düzenleme ve anında paylaşma kısayolları eklendi. Lens lekesi algılama özelliği oldukça işe yarayabilir.

Kapalı kalma süresini programlayarak uyku süresini ve kalitesini arttırabilirsiniz. Ses yükseltici özelliğiyle ortamdaki zayıf sesleri yükseltebilir, kulaklık kullanırken yüksek sesleri yumuşatabilirsiniz.

Realme 7 Pro Android 11 Güncellemesi Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Şu aşamada güncelleme yazının başında da belirttiğimiz gibi belirli sayıda kullanıcı için dağıtımda olacak. Bu şanslı kullanıcılar Hindistanlı kullanıcılar. Kısa sürede kararlı güncellemenin dağıtımına başlanacağını düşünüyoruz. Dağıtım süreci başladığında da kısa sürede ülkemizde de dağıtılıyor olacaktır.

Realme 7 Pro Teknik Özellikleri Neler?

Realme 7 Pro modelinin teknik özelliklerini hatırlayalım. Ekran olarak 6.4 inç boyutunda AMOLED bir panel yer alıyor. Ana kamera kurulumunda 64MP+8MP+2MP+2MP çözünürlükte dört adet sensör yer alıyor. Ön kamera ise 32MP çözünürlüğünde. 6GB/8GB RAM seçenekleri ve 128 GB UFS 2.1 depolama kapasitesi seçeneği var.

4500 mAh kapasiteli bataryası, Bluetooth 5.1, Wi-Fİ ac ve dual-band desteği öne çıkan özellikleri arasında.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz