Razer daha önce piyasaya sunduğu Blade modelini donanımsal olarak yeniledi.

 

 

 

Razer’ın yeni Blade modeli önceki modelde olduğu gibi unibody alüminyum kasayı koruyor. Kalınlık olarak 2 cm’nin altında bir kalınlığa sahip modelde 4K ekran çözünürlük seçeneği de bulunuyor. İşlemci olarak Intel’in 7. nesil Core i7 işlemcilerinden 7700HQ modeli cihaza gerekli işlem gücünü sağlıyor. Bu işlemcinin temel frekansı 2.8 GHz seviyesinde. Intel’in Turbo Boost teknoloji ile çekirdeklerin hızı 3.8 GHz’e kadar çıkabiliyor. Ekran boyutu olarak da 14″ boyutunda olan modelin 4K ekranlı modeli ise yaklaşık olarak 2 kg ağırlığında. Ayrıca NVIDIA‘nın yeni nesil GPU’larından birisinden grafik gücünü aldığını belirtelim.

 

Razer Blade’in teknik detayları şu şekilde:

  • 3200 X 1800 piksele kadar ekran çözünürlüğü
  • 2.8 GHz hızında çalışan Intel Core i7 7700HQ işlemcisi
  • 6GB Belllekli NVIDIA GTX 1060 ekran kartı
  • 16 GB’dan başlayan DDR4 RAM kapasitesi
  • 256 GB’dan başlayan PCI-e tabanlı m2 SSD depolama
  • Thunderbolt 3 portu
  • Arkadan aydınlatmalı Razer Chroma klavye

 

Razer’ın kendi sitesinde cihazın Full HD(1920 X 1080 piksel) ekran çözünürlüklü modelinin başlangıç fiyatı 1900 $ seviyesinde. Ürün bu fiyatla ABD, Kanada, İngiltere ve Fransa’da satışta. Mart ayında diğer ülkelerde de satışta olacak. 4K ekran çözünürlüğü opsiyonunun kendine piyasada yer bulması ise Nisan ayını bulabilir.

Razer Blade modeli sunduğu donanım itibarıyla Full HD çözünürlük ile tercih edilirse oyun performansı anlamında orta-uzun sürede yeterli performansı verecektir. Ancak GTX 1070 modeli tercih edilseymiş ve fiyat benzer seviyede tutulabilseymiş o zaman çok daha iyi bir cihaz olacağına şüphe yok. Profesyonel kullanım için 4K ekran çözünürlüğü seceneği daha mantıklı bir seçenek gibi duruyor. Zira GTX 1060 modeli 4K’dan ziyade Full HD ve QHD(2560 X 1440 piksel) çözünürlüğüne yönelik olarak piyasaya sürülmüş bir ekran kartı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz