Qualcomm’un Quick Charge Teknolojisi Nedir?

0

Qualcomm’un Quick Charge Teknolojisi Nedir?

Herkese merhaba,
Bu yazımızda sizlere Quick Charge Teknolojinin ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını basit bir şekilde açıklayacağız.

Qualcomm Quick Charge 3.0

 

Quick Charge

Kısaca tanımlamak gerekirse mobil cihazlarının bataryalarını daha kısa sürede tam kapasite doldurmak amacıyla günümüzde Qualcomm’un Snapdragon serisi mobil işlemcilerinde yer verdiği bir teknolojidir. Günümüzde 3.0 sürümü yeni işlemcileri Snapdragon 820,620,618,617 ve 430 ile kullanılmaya başlayacak. Bu işlemciyi kullanan cihazlar pazarda yerini aldığında gerçek hayata yansımalarını ve Qualcomm’un aktardığı değerlerin ne kadarını karşılıyor ? Bunu yakın bir zaman içerisinde hep birlikte göreceğiz.

Quick Charge 3.0

Bu teknolojinin 3.0 sürümünde Qualcomm’un resmi sitesinde yer alan verilere göre Quick Charge 1.0 standart şarj cihazlarına göre %40 daha hızlı, Quick Charge 2.0’da bu oranın %75’e kadar daha kısa zamanda şarj ettiğini söylüyorlar.
Quick Charge 3.0 ise standart şarj cihazlarından 4 kat daha hızlı bir şekilde şarj işleminin tamamlanacağı bilgisi sitesinde yer alıyor. Quick Charge 1.0’dan iki kat, Quick Charge 2.0’dan ise %38 daha hızlı.

Bu yıl çıkacak üst seviye modellerle birlikte bu teknolojiye kullanmaya başlayacağız. Daha sonraki günlerde de orta ve alt seviyede de deneyim edebilmek dileğiyle.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere…

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz