Qualcomm bugün yeni işlemcisi Snapdragon 835 ve yeni hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4’ü duyurdu.

 

quick-charge-4-content

Firma Snapdragon 835 işlemcisinin desteklediği yeni hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4 ile bir hayli iddialı. Bu teknoloji ile 5 dakikalık bir sarjla 5 saate kadar pil ömrü elde edilebilecek.

Bugüne kadar firmanın hızlı şarj teknolojisi 300 den fazla cihazda kullanıldı. Bunların içinde Samsung, LG ve Google gibi firmaların yanında araba adaptörleri gibi cihazlar da yer alıyor.

Quick Charge 4 teknolojisi Quick Charge 3 teknolojisine göre 5 derece daha düşük sıcaklıkta ve %20 daha hızlı. Bunların yanı sıra aynı sürede %30 civarında daha fazla doluluk oranına ulaşıyor. Bu teknoloji USB Type C ve USB PD arabirimlerini destekliyor.

USB PD Nedir ?

PD : Power Delivery

Bu teknolojisi ile USB portlarının maksimum güç sağlama kapasitesi 100 Watt değerine kadar çıkabilmekte. Bu sayede Apple MacBook modellerini USB arabirimi ile şarj edebilmekte.

 

Yeni teknoloji 2017 yılının ilk yarısında kullanıma hazır halde piyasada olacak. Bu da demek oluyor ki Bahar dönemlerinde birtakım üreticiler bu platformu kullanabilecek. Gine de yaygın bir şekilde firmalar tarafından kullanılması gelecek yılın sonlarını bulacaktır. Bakalım bu sefer ısınma sorunları ile karşılaşacak mıyız ?

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz