Akıllı telefonlara yönelik ürettiği işlemciler ile masaüstü tarafında yer alan Intel gibi olan firma Qualcomm‘un en yeni hızlı şarj teknoloji Quick Charge 4’ün daha geliştirilmiş versiyonu olan Quick Charge 4+ duyuruldu. “Qualcomm’dan Yeni Şarj Teknolojisi : QUİCK CHARGE 4!” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

 

 

Günümüzde batarya kapasitelerinde 3000 mAh seviyesi artık standartlaşmaya başladı. Hatta bir çok üretici bu seviyenin oldukça üstüne çıkıyorlar. Hal böyle olunca yüksek batarya kapasiteli cihazların daha hızlı şarj olabilmeleri için hızlı şarj teknolojileri geliştirilmeye başlandı. Qualcomm, yeni duyurduğu Quick Charge 4+ adlı hızlı şarj teknolojisi ile bizlere neler vaad ediyor bir bakalım.

  • Quick Charge 4‘e göre %15 daha hızlı şarj
  • Quick Charge 4‘e göre %30 daha yüksek verimlilik
  • Hızlı şarj işlemi sırasında daha düşük sıcaklık

 

Quick Charge 4+’yı Destekleyecek Model ZTE Nubia Z17

 

Hali hazırda bu teknolojiyi bir tek ZTE‘nin Nubia Z17 modelinde görebileceğiz. Bu cihaz da Temmuz ayında piyasada olacak. Kısaca ZTE‘nin yeni modelinden de bahsedelim.

 

 

 

 

Teknik özellikleri

 

  • 5.5″ boyutunda Full HD çözünürlüğünde IPS ekran
  • Snapdragon 835 işlemci
  • 8 GB RAM ve 64/128 GB depolama kapasitesi(kapasiteye göre 6 GB RAM)
  • 23 MP + 12 MP çözünürlüğünde f1.8 diyafram açıklığına sahip 2x optik zoom özelliğine sahip çift ana kamera ve 16 MP çözünürlüğünde f2.0 diyafram açıklığına sahip özçekim kamerası
  • 3200 mAh batarya kapasitesi

şeklinde olan ZTE Nubia Z17 modeli dolu dolu bir paket ile geliyor. Bataryası bir miktar daha yüksek olsaymış çok daha güzel bir cihaz olabilirmiş. Zira RAM kapasitesi ciddi anlamda yüksek ve bu da ister istemez pil tüketimine etki edecektir. Kalınlık olarak 7.6mm yerine 8mm yapılıp batarya kapasitesi bir miktar daha yüksek tutulsa imiş çok daha başarılı bir cihaz olacağına şüphe yok. Qualcomm‘un Quick Charge 4+ teknolojisi de desteklendiği için şarj işlemi çok uzun olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz