Oppo X 2021 genişleyebilir ekranlı telefon tanıtıldı!

0
Oppo X 2021 Genişleyebilir Ekranlı Telefon

Oppo 17 Kasım günü TSİ 11.00’de Inno Day 2020 etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte Oppo ekranı genişleyen Oppo X 2021 telefon modelini tanıttı.

Tanıtılan ürünler arasında en çok dikkat çeken ürün oldu. Peki Oppo X 2021 modelinin özellikleri neler? Bu teknolojiyi bize nasıl sunuyor? Tüm detaylar haberimizde sizlerle

Oppo X 2021 Genişleyebilir Ekranlı İlk Telefon

Oppo X 2021 Özellikleri

Oppo, gerçekleştirdiği Inno Day 2020 etkinliğinde bir ilke imza attı. Dünyanın ilk genişleyen ekrana sahip telefonu Oppo X 2021 modelini tanıttı. Modelin ekranı 6,7″ boyutunda. Genişlediğinde 7.4″ boyutuna çıkan ekran OLED bir panele sahip. Telefon katlanmadan bu işlevin gerçekleşmesiyle de katlama yerinde oluşabilen izler de ekranda yer almıyor olacak. Ekran üzerinde 6.8 mm boyutunda bir katlama motoru bulunuyor. Bu teknolojisi için Oppo 122 patent başvurusunda bulunmuş. Bu patentlerin 12 tanesi katlama teknolojisinde kullanılmakta.

Oppo X 2021 Genişleyen Ekranlı Telefon Modeli

Telefonun yerine ekranın katlanabilir olması tamamen olmasa da biraz daha farklı alıştığımız konseptlerden. Samsung ve Huawei’den farklı olarak Oppo’nun konsepti uzun vadede daha sürdürülebilir görünüyor. Oppo sağlamlık sağlamak için 2’si 1 arada plakalar ile ekranın hareket mekanizmasını koruyarak sert bir yüzeyi elde ederek koruma sunmak için yapmış. Ekrana ek koruma sağlamak için Warp Track isimli 0.1 mm kalınlığında bir laminat da yer alıyor.

Oppo X 2021 – ÖZET

Teknik bilgileri belirtilmeyen cihaz şu aşamada dediğimiz gibi konsept olarak tanıtılmış durumda. Ancak yakın bir gelecekte Oppo karşımıza daha detaylı bilgileri paylaşacağı bir etkinlikte Oppo X 2021 modelini tekrar görücüye çıkarabilir. Tepe model seviyesinde özelliklerin ne kadarını bünyesinde sunabilecek? Pil kapasitesi olarak nasıl bir değere sahip olacak? Ekran kasa oranı hangi seviyede olacak? Tüm bu soruların cevabını Oppo tüm teknik detayları paylaştığında, etkinlik öncesi sızıntılarda görüp öğreniyor olacağız.

Daha fazlasını için TeknoKroki yi takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz