Oppo Türkiye Yatırımı

Oppo Türkiye Yatırımı doğrulandı. Çinli şirketlerden olan Oppo ekibi, ülkemize yatırım yapacağını açıkladı. Konuyla iligli olarak Oppo Türkiye CEO’su Weijan Zhou resmî açıklama yaptı. 40 tan fazla ülkede faaliyeti bulunan Çinli teknoloji devi, ülkemiz için de kolları sıvamaya başlıyor. Çinli mobil telefon üreticisi Oppo’nun Türkiye’ye yatırım yapacağı haberi iki gün önce gündeme gelmişti. Samsung’la birlikte adı geçen şirketin Kocaeli ve İstanbul’da 50 milyon dolar yatırımla bir fabrika kuracağı ileri sürülmüştü.

Oppo Türkiye Yatırımı açıklaması

Oppo Türkiye Yatırımı

“OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.”

Firma hakkında:

Guangdong Oppo Mobile Telecommunications Corp., Ltd, veya yaygın yazılışıyla oppo, merkezi Dongguan’da bulunan Çinli bir elektronik ve akıllı telefon üreticisidir. OnePlus, Vivo ve Realme markalarının da sahibi olan BBK Electronics Corporation’ın alt kuruluşudur. 

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz