Oppo Find X3 Pro makroskop kamera ile gelebilir!

0
Oppo Find X3 Pro
Google News Abone Ol

Oppo yeni Find serisini Mart 2021 tarihinde bir etkinlik ile duyuruyor olacak. Serideki en dikkat çekici modelin Oppo Find X3 Pro olmasını bekliyoruz. Ortaya çıkan sızıntılarda model, kamera özellikleri ile adından söz ettirecek gibi görünüyor. Ayrıca tek dikkat çekici noktası kamera özellikleri olmayacak.

Oppo Find X3 Pro Özellikleri

Find X3 Pro modeli kameralarının yanı sıra ekran özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekebilir. Doğru bir fiyatlandırma ile birçok firmaya doğrudan tehdit olacak bir model ile karşımıza çıkabilir Oppo firması. Bakalım Oppo Find X3 pro modeli bizlere neler sunuyor?

Oppo Find X3 Pro Ekran

Oppo Find X3 Pro modeli ekran tarafında da iddialı özellikler ile geliyor. Uyarlanabilir 120Hz tazeleme hızı desteği sunan bir ekran ile geliyor. Bu ekranın çözünürlüğü ise QDH+ seviyesinde ve 6.7 inç boyutunda kavisli bir OLED panel kullanıyor. Kamera özellikleri ile öne çıkacağını belirtmiştik. Bu bağlamda ekranda 10 bit renk derinliği desteği bulunuyor. Bu sayede standart telefon ekranlarına göre çok daha fazla rengi ekranında gösterebilme kabiliyetine sahip Oppo Find X3 Pro modeli.

Oppo Find X3 Pro Kamera

Örnek olarak Find X2 modelinin kamera dizilimi

Kamera özelliklerine baktığımızda iki adet 50MP çözünürlüğe sahip Sony sensör bizleri karşılıyor. Telefonda yer alacak Sony sensörlerinin IMX766 olacağı iddia edilenler arasında. Üçüncü sensör ise 2x zoom desteği sunan 13MP çözünürlüğe sahip Telefoto lense sahip. Bu noktaya kadar Oppo Find X2 Pro modeli ile benzer özellikler bizleri karşılıyor. Ek olarak 25 kat büyütme özelliği sunan bir mikroskop sensör de yer alacak. Makro Lens olarak konumlandırılacak sensör 3MP çözünürlüğe sahip olacak.

Oppo Find X3 Pro İşlemci ve Pil

İşlem gücünü Snapragon 888 yonga setinden alacak Oppo Find X3 Pro modelinin RAM ve depolama kapasitesi seçenekleri hakkında net bir bilgi yok. Çift hücreli 4500 mAh kapasiteli bataryayı doldurmak için SuperVOOC 2.0 teknolojisi ile 65W hızlı şarj desteği sunacak. Kablosuz şarj olarak 30W AirVOOC desteği sunucak.

Oppo Find X3 Pro Tasarım, Yazılım ve Çift Yönlü NFC

Find X2 tasarım örnek

Kutudan Android 11 tabanlı ColorOS 11 ile çıkacak modelin arka yüzeyinde seramik benzeri kavisli bir cam yer alabilir. Ön ve arka yüzeyde kavisli cama sahip bir tasarım bizleri bekleyebilir. İlginç bir detay daha bizleri karşılayabilir. Çift yönlü NFC anteni yer alabilir. Oppo Find X3 Pro modelinde çift yönlü NFC anteni yer almasıyla günümüzde oldukça popülerleşme trendinde ve günlük yaşama daha çok entegre etmeyi tercih ettiğimiz temassız ödeme yöntemleri için bir kolaylık sunuyor olacak. Telefonunuzun yönü fark etmeden ödemeler gerçekleştirebileceksiniz.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz