OnePlus Oxygen OS 11 alacak modelleri açıkladı!

0
OnePlus Oxygen OS 11 alacak modeller

Davetiye yoluyla yarı fiyata tepe model telefon özelliklerini kullanıcılar ile buluşturarak yolculuğuna başlayan OnePlus sonraki yıllarda fiyatlarını yukarılara çekmiş olsa da hala birçok Android kullanıcısı için sevilen modelleri piyasaya sürmeye devam ediyor.

Firma Oxygen OS 11 sürümünü alacak modellerini açıkladı. İlk olarak hafta içinde Android 11 tabanlı bu güncellemeyi OnePlus Nord modellerine açık beta olarak sunuyor olacak. OnePlus Nord geçen hafta Oxygen OS 10.5.10 güncellemesini almıştı. Oxygen OS 11 şu anda OnePlus 8 ve OnePlus 8T modelleri için yüklenebilir durumda. OnePlus 6 ve sonrasındaki model kullanıcıları da bu güncellemeye erişebilecek.

İçinde bulunduğumuz Ocak ayında güncelleme ilk olarak OnePlus Nord modeline sunuluyor olacak. Kullanıcılardan açık beta sürecinde toplanan geri bildirimin ardından kararlı sürüm de kademeli olarak dağıtılıyor olacak. Bu konuda kesin bir tarih belirtilmedi. Ancak çok uzun bir süreç olmayacağını söyleyebiliriz.

OnePlus 7 ve 7T modellerinin 2020 yılı bitmeden güncellemeyi alması bekleniyordu. Ancak veri şifreleme konusunda yaşanan bir sorun nedeniyle güncellemenin geciktiği bilgisi paylaşıldı. Şu sıralar devam eden kapalı beta test sürecinin ardından açık beta süreci başlayacak.

OnePlus 6 modeli piyasaya sürüldüğünde kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkıyordu. Bu modelin üçüncü sürüm güncellemesi olacak. Genellikle Android akıllı telefonlar iki büyük sürüm güncellemesi sonrası yeni sürümleri almıyorlar. OnePlus burada eski kullanıcılarına da bir güzellik yapmış. Günümüzde bazı firmalar tepe model ürünlerinde üçüncül sürümü sağlayabiliyorlar. Dileriz ki bu destek süreci ilerleyen yıllarda artarak devam ediyor olur.

OnePlus 6T modeli ise kutudan Android Pie ile gelmişti ve güncellemeyi alması bekleniyordu. Zira bu güncelleme modelin ikinci sürüm güncellemesi olacak. OnePlus Nord N10 ve N100 modelleri de güncellenecek cihazlar arasında yer alıyor. Firma ilerleyen güncellerde güncelleme programı ile ilgili bu modeller için de daha fazla ayrıntı paylaşacağını belirliyor.

Oxygen OS 11 alacak OnePlus modelleri

  • OnePlus Nord
  • OnePlus Nord N10
  • OnePlus Nord N100
  • OnePlus 7T
  • OnePlus 7
  • OnePlus 6T
  • OnePlus 6

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz