OnePlus 9 serisine üçüncü üye Snapdragon 865 ile katılıyor!

0
OnePlus 9 serisine üçüncü üye

Bilindiği üzere OnePlus 9 serisi Mart 2021 tarihinde tanıtılıyor olacak. Önceleri OnePlus 9 ve 9 Pro isimli iki modelden oluşması beklenen seriye yeni bir üye ekleneceği yönünde iddialar ortaya çıktı. Ortaya çıkan iddialara göre yeni modelin ismi OnePlus 9 Lite olacak.

Yeni modelin isminin Lite olmasına aldırmayın. Zira içeriğinde Snapdragon 865 yonga seti yer alacak. OnePlus 9 ve 9 Pro modellerinin Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 888 ile gelmesi bekleniyor. Genellikle Lite takılı modellerin fazlaca kırpılmış özellikler ile gelmesine alıştığımız bir ortamda değişik bir strateji izlemiş firma.

OnePlus 9 Lite, OnePlus 8T benzeri olabilir
OnePlus 9 Lite – OnePlus 8T benzeri olabilir

Gelen bilgilere göre OnePlus 9 Lite modelinin 600 dolar (yaklaşık 4590 TL) civarında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. OnePlus 9 modelinin 800 dolar (yaklaşık 6120 TL) civarı olması beklenirken 9 Pro modelinin 950 – 1000 dolar (yaklaşık 7265 – 7650 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

OnePlus 9 Lite modelinin 90Hz veya 120Hz ekran tazeleme hızı sunan AMOLED panele sahip bir ekran ve 65W hızlı şarj desteği gibi OnePlus 8T modelindeki birçok özelliğe sahip olabilir. Kamera tarafında da benzer özellikler sunması beklenen modelinin kasasının arka kısmının plastik olabileceği belirtiliyor.

OnePlus ailesindeki yeni oyuncu Samsung tarafında Galaxt S20Fe ve Pixel 5 gibi modeller karşısına konumlanacak gibi görünüyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça daha fazla detay belirginleşiyor olacaktır.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz