One UI Giyilebilir Samsung Cihazlara Geldi

Samsung’un yeni kullanıcı arayüzü One UI giyilebilir cihazları için dağıtıma başladı. Galaxy Gear S3 ve Galaxy Gear Sport için Galaxy Watch modelinde yer alan arayüzler kullabilir hale geldi.

Samsung, Android tarafında giyilebilir cihazlar konusunda başarılı ve başarısız olan modelleri piyasaya sürdü. Ancak son dönemde oldukça başarılı modeller ortaya koymaya başladı. Hem klasik saat sevenlere, büyük saat sevenlere, küçük saat sevenlere ve spor saat sevenlere hitap edebilecek seçenekleri sunmayı başardı.

Yeni arayüz ile daha sade bir görünüme kavuşan modellere dokunarak ekranı açma özelliği geldi. Galaxy Watch için de yüzme takibi, ayrıntılı uyku izleme ve Samsung Health uygulamasında yer alan günlük özetlerde de görüntülenebilir oldu.

Samsung’un giyilebilir ürünlerinden Galaxy Watch Active‘de yer alan arayüzler diğer modellerde de kullanılabilir hale geldi. Bu modeller Galaxy Watch, Gear S3 ve Gear Sport modelleri.

Güncellemeyi cihazlara almak için Samsung Wearable uygulaması üzerinden Giriş > Hakkında > Güncelleme İçin Kontrol Et adımlarını izleyin.

Güncellemeler bulunulan bölgeye göre henüz kullanıma açılmamış olabilir. Düzenli olarak kontrol sağlamanızda fayda var.

Ayrıca bazı kullanıcılar cihazlarında pil süresinde iyileşmeler yaşayabilir. Güncellemeler bazen bu tip oldukça önemli olan detaylarda iyileşme sağlayabiliyor. Bazen de gelen yeniliklerin sayısı oldukça fazla olduğundan yapılan iyileştirmeler olumlu olarak yansımayabiliyor.

Samsung’un giyilebilir cihazlarına gelen yeni kullanıcı arayüzü One UI ile ilgili düşünceleriniz nedir? Bizim düşüncemiz kimi kullanıcılar alıştıkları tasarımdan kolayca vazgeçemeyebilir. Ancak zaman içerisinde bu tip yeniliklere alışıyoruz. Sonrasında yeniliklere alışıyoruz. Geçmişte kullandıklarımız daha işlevsiz gelmeye başlıyor genellikle. Kimi kullanıcılar da yeni arayüzü daha çok beğenecektir.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz