One Plus Samsung’u Geçti!

0

Çinli One Plus firması dün Youtube kanalında yayınladığı videoda One Plus 3’te yer alan “DASH” isimli hızlı şarj teknolojisinin Samsung’un Galaxy S7 modelindeki “Adaptive Fast” isimli şarj teknolojisinden daha başarılı sonuçlara imza attığını gösterdi.

Galaxy S7 ve One Plus 3 cihazlarının ikisinde de 3000 mAh kapasiteli batarya bulunuyor. Galaxy S7 modeli 30 dakikada pilini %0’dan %50 seviyesine kadar doldururken, One Plus 3 modeli ise pilini %0’dan %64’e kadar dolduruyor.
Bu fark gerçekten önemli. Çünkü bir tarafta dünyanın en büyük 3 telefon satıcısından birisi olan Samsung, diğer tarafta ise henüz 2013 yılında kurulmuş olan One Plus firması bulunuyor. Bunu göz önüne alırsak One Plus hemen hemen Samsung’un 3’te 2’si oranında – yani yüzdeye vurusak %30 – %35 civarı – daha düşük bir fiyata kullanıcıya sunuluyor.
Bunun sonucunda da stok sorunu yaşanmaması için geçici bir süre One Plus 3 modelinin satışı durduruldu. Uygun fiyatlı ürünler sunan bir marka iseniz fiyatınızı uzun süreler istediğiniz yüksek kar sağlayacak rakamlara çekemiyorsunuz.
Bakalım Samsung yeni tepe modeli Galaxy S8’de bizlere neler sunacak?
Başka bir haberde görüşmek üzere…

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz