One Plus 5T Modeliyle İlgili En Son Gelişmeler!

0
One Plus 5T

Geçtiğimiz günlerde kullanıcı bilgilerini habersiz bir şekilde topladığı öğrenilen One Plus, yeni modeli 5T ile gündemde.

 

One Plus 5T

 

Çinli fiyat/performans oranı yüksek modeller satışa sunan firma, yeni modelini Kasım ayı içerisinde tanıtabilir. Öncelikle One Plus 5T ile ilgili öğrendiğimiz özelliklere bir bakalım. Diğer detayları daha sonra sizlere aktaracağız.

 

 

One Plus 5T Öne Çıkan Özellikleri Neler?

 

İşletim sistemi tarafında Android Oreo ile geleceğini beklememiz gayet normal. Zira One Plus 3 ve One Plus 3T Android Oreo sürümünü Beta programı kapsamında almaya başlamış durumda. Ekran tarafında bu yılın trendi olan “Sonsuz Ekran” olarak da adlandırılan full ekran diyebiliriz. Biraz daha açıklamak gerekirse akıllı telefonun ön tarafının sadece ekrandan ibaret olduğunu düşünelim.


Somut örnekler vermek gerekirse Samsung Galaxy S8, Galaxy Note 8, LG G6, LG Q6, Huawei Mate 10 gibi bir çok modeli sıralayabiliriz. 5T modelinde bu trende uyacak. Ekran boyutu olarak 6″, çözünürlük olarak 2160X1080 – Full HD+ da diyebiliriz – piksel değerine sahip. Qualcomm’un Snapdragon 835 modeli ile gelecek olması da yakın bir süreçte gelmesini destekliyor modelin. Depolama ve bellek kapasitelerinde One Plus 5 modeli ile benzerlikler söz konusu.


Kasa tasarımı anlamında One Plus 5T modeli biraz daha göze hoş gelen bir ön tasarıma sahip olacak. Model kamera olarak da 2 ana kamera ile geliyor. Bunlardan birisi f1.6 diyafram aralığı ile daha fazla ışık alırken diğer kamera ise f2.6 ile telefoto işlevini – geniş açı çekim de diyebiliriz – gerçekleştiriyor.


Parmak izi okuyucusunun yeni tasarım anlayışı nedeniyle kasanın arka kısmına taşınacağını söyleyelim. Firmadan alıştığımız kapasitif tuşların bu modelde olması oldukça zor. Ancak diğer bir sevindirici unsur mevcut. One Plus 5T modelinde de firma 3,5mm kulaklık girişine yer verecek. Bu oldukça önemli. Zira Type-C henüz çok fazla yaygınlaşmadı. Bu nedenle de bu arabirime sahip pek fazla kulaklık piyasada bulunamıyor.

 

 

One Plus firması paylaştığı bu Tweet ile tüm modellerinde kulaklık çıkışının yer aldığını belirtmiş.

Özet Olarak;

Modelin fiyatının 500 $ altında olacağını düşünmek bile gayet tatmin edici. Ülkemizde şuanki döviz kurları ile ithalatçı garantili olarak 3000 ₺ altında satışa sunulabilir. Zaten bu fiyatın üstüne çıktığı durumlarda ülkemizde resmi garanti sunan firmaların modelleri de benzer seviyelerde bulunabilir durumda. İthalatçı garantili olarak daha da uyguna bulunabilmekte.


One Plus bence zamanlama olarak biraz hatalı bir çıkış dönemi seçmiş durumda. Ancak en büyük avantajı yüksek fiyat/performans oranı. Firma eskiye göre bunu bir miktar kaybetti demek doğru olmaz. Zira Xiaomi ile birlikte ülkemizde 2000 – 3000 ₺ aralığında oldukça iyi alternatifler. Ancak marka bilinirlikleri düşük olduğundan her kullanıcıya hala hitap etmiyorlar.

 

One Plus 5T Tanıtım

 

Son olarak çıkış tarihi olarak Kasım ayının 16’sının işaret edildiğini de belirtelim.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz