DxO firması profesyonel ve mobil kamera ölçüm sistemi DxOMark’ın oluşturucudur. Firma kamera kalitesi konusunda uzun süreli bir deneyime sahip. Henüz tanıtılan HTC U 11 modeli de DxOMark’tan 90 puan alarak bu alanda zirvede yer alıyor.

 

 

One Plus firması One Plus 5 modelinin kamerasını geliştirmek için DxO firması ile bir ortaklığa gitti. Fazla bir detay vermeyen One Plus, anlaşılan iddialı bir çift ana kamera ile gelecek.

Kaliteli bir sensöre sahip olmak, en iyi kamera deneyimi için yeterli değil maalesef. Sadece önemli bir kriter. Aynı zamanda arka planda çalışan görüntü işleme teknolojileri de önemli bir etken. Örnek olarak Sony. Japon üretici bir çok firmanın kamerasında kullandığı sensörü tedarik etmesiyle biliniyor. Ancak dünyanın en iyi kamera sensörü üreticilerinden birisi olmasına karşın kendi cihazlarında kullandığı kameralar alanında en iyisi değil.

Kaliteli bir donanımı kaliteli bir yazılım ile buluşturmadıktan sonra o donanımdan en iyi şekilde verim elde edemiyorsunuz. Bu duruma en iyi örnek Apple olsa gerek. Zira firma hem donanımları, hem de yazılımı kendisi geliştirdiğinden uzun bir süre çift çekirdekli işlemciler ile Android tarafına nazaran daha kaliteli bir deneyim sunmayı başardı.

Ayrıca “One Plus 5 ile İlgili Detaylar!” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz