One Plus firması ilk modeli One Plus ile fiyat/performans anlamında belki de en başarılı firma olması ile dikkatleri üzerine çekmişti. Tepe model cihazlarla benzer, bazı modeller ile aynı, teknik özellikleri sahip iken fiyat anlamında, neredeyse tepe modellerin fiyatının yarısına satışa sunulmuştu.

İlk model özel bir davetiye sistemi ile satılıyordu. Bu sayede firma başarılı bir reklam çalışması da yapmış oldu. Zaman içerisinde firmanın her yeni modeli çıktığında fiyat/performans oranında düşüşler oldu. Şimdi asıl konumuz olan One Plus 5 modeli ile ilgili bilgilere geçelim.


One Plus 5 modeli de akıma uyarak çift ana kamera kurulumu ile gelebilir. Ayrıca teknik özellikleri ise Snapdragon 835 işlemci, 8 GB RAM, 128 GB depolama kapasitesi ve QHD(2560X1440 piksel) ekran şeklinde. Ayrıca kasası seramik ve metal bir yapıya sahip olabilir.

 

One Plus 5’in fiyatının 650 $ civarında olacağını, hatta biraz daha düşük olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak yaklaşık 500 $ fiyat ile satışta olan One Plus 3T modelinden daha ucuz olmayacağını belirtelim. Bence 600 $’ın da çok altına düşmez. Aksi takdirde One Plus 3T modelinde de indirime gidilmesi gerekir.

Görsellerdeki tasarım prototip cihazlara ait tasarımlar. Piyasadaki modelin tasarımı farklılık gösterebilir. Bu konuda elimizde şuan da net bir bilgi yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz