Huawei Nova 8 tasarımı belli oldu!

0
Huawei Nova 8 serisi tasarımı

Huawei yeni Nova 8 serisinin tanıtım tarihini duyurdu. Tanıtım tarihinin 23 Aralık olduğu duyurusunda yaptığı paylaşımdaki poster ile serinin tasarımı hakkında ipucu verdi. Tasarımda en dikkat çeken detayın kamera tasarımı olduğunu söyleyebiliriz.

Posterde yer alan Nova 8 serisi modelinde ekranın iki taraftan kavisli olduğunu görüyoruz. Ek olarak çift ön kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Bu tasarım nedeniyle model Huawei Mate 40 serisine benzeşmiş oldu.

Arka yüzde yer alan kamera dizilimi büyük bir hapa benzer yapıda. Cihazdaki kamera diziliminden yola çıkarak bir sensörün görece daha büyük olduğunu görüyoruz. LED flaş da bu hap benzeri yapı içerisine konumlandırılmış.

Poster Çin’in mikroblog sitesi Weibo’da Huawei tarafından duyuru olarak paylaşıldı. Posterde yer alan bilgilere göre ekranda 120 Hz tazeleme hızı sunulacak. Ek olarak 66W hızlı şarj desteği yer alıyor. Bu özellikler Mate 40 Pro modelinde de yer alan özelliklerden.

Hem ön hem de arka kamerayı kullanarak video kaydı yapmanızı sağlayacak bir vlog modu da bulunuyor. Cihazdaki kamera kurulumdan bahsedecek olursak ana kamera kurulumu dört sensörden oluşuyor. Ana sensör 64MP çözünürlüğe sahip. İkinci sensör 8MP çözünürlükte ultra geniş açıya sahip. Diğer iki sensör ise derinlik algılama ve makro fotoğraflar için 2MP çözünürlüğe sahipler.

Cihazların renk seçeneklerinin de güzel durduğunu belirtelim. Renk geçişi sunan arka yüzler farklı kamera tasarımıyla birleşince farklı bir hava katmışlar. Nova 8 serisi hakkındaki bilgiler şimdilik böyle. 23 Aralık tarihinde gerçekleşecek etkinlik sonrasında ürünlerin detaylarını aktarıyor olacağız. Bizi takipte kalın.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz