Note 5’ten Note 7’ye Geçilir Mi?

0

Herkese Merhaba,

Bu yazımızda sizlere Samsung’un geçtiğimiz yıl çıkardığı Galaxy Note 5 modelinden bu yıl geçtiğimiz günlerde tanıttığı Galaxy Note 7 modeline geçmeniz ne kadar gerekli ? Ne kadar gerekli değil ? Bunları sizlere tarafsız bir şekilde aktarmaya çalışacağız.

samsung-galaxy-note-5

Öncelikle Note 5 modelinde eksikliğini yaşabileceğiniz bir şey var. O da mikro-SD kart desteğinin olmaması. Note 5 kullanıcıların bizce büyük bir kısmı 32 GB depolama kapasiteli sürüm kullanıyor. Note 7’de bu rakam 64 GB seviyesine çıkıyor. Üstüne bir de mikro-SD kart desteği ekleniyor. Yani Note 5’te hafıza sorunu yaşanların Note 7’ye geçmek için bir nedeni olabilir. Yeterli midir ? Yeterli olabilir.

 

Samsung-Galaxy-Note-7-

 

Note 7, Note 5 modelinde 500 mAh daha büyük kapasiteli bir pille geliyor. Batarya konusunda artış yaşanırken ekran boyutu ve çözünürlüğü sabit tutulmuş. Bu noktada belli bir seviyede pil süresinde benzer kullanımlarda 2 saat civarı ek kullanım süresi elde edilebilir.(ekran açık kalma süresi olarak algılanmamalı burada aktardıklarımız. Belirttiğimiz genel pil süresindeki artış tahminlerimizdir.)

Tasarım konusunun göreceli bir kavram olduğunu belirterek bu konudaki seçimi siz kullanıcıların yapması daha doğru. Fiyat açısından baktığımızda Note 7 şu anda ülkemizde ön siparişte ve Gear VR hediyeli bir şekilde. Eğer aklınızda Note 7 almak gibi bir düşünce varsa bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Fiyat üzerinden değerlendirme de başka bir yazımızın konusu. Başka bir yazıda görüşmek üzere…

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz