İşlemci bazında tek ve çoklu çekirdek odaklı kıyaslama uygulaması GeekBench‘te bir cihazın daha özellikleri görüldü. Açıkcası bu bizleri hiç mi hiç şaşırtmadı.

 

 

Daha önceki haberimizde sizlere Nokia 9 modelinin dış görünümüyle ilgili bilgiler aktarmıştık. Üzerinde bir koruma ile olan resimleri sızan modelin şimdi de kasanın içinde yer alan ve performansını şekillendiren donanım kısmıyla ilgili bilgileri vereceğiz.

 

Sızıntı: Nokia 9 Görseli Görüldü!

 

 

Modelin iki farklı versiyon ile çıkacağı tahmin ediliyor. GeekBench görselinde de gördüğünüz gibi tek çekirdekte 2200 üstü, çoklu çekirdekte ise 7500 üstü bir puan almış. İşlemci olarak Snapdragon 835 ve 4 GB RAM ile 64 GB depolama kapasitesi ile geliyor. Ayrıca çift ana kamera ile gelmesi beklenen cihazda kamera çözünürlükleri 13 MP olarak tahmin ediliyor.

 

 

Ayrıca diğer versiyonun da Asya pazarına özel olabileceği ve 8 GB RAM, çift sim kart desteği gibi ek özelliklerle yer alacağı söyleniyor.

Nokia Android İşletim Sistemine dönüş sağlayarak bizce iyi bir seçim yaptı. Keşke hiç Windows Phone İşletim Sistemi’nde yer almasaydı demeden edemiyoruz. Zira Microsoft platforma gerekli uygulamaları tam anlamıyla getiremedi ya da geliştiricileri kendisine çekemedi.

Ancak çok uzun süre boyunca mobil işletim sistemleri tarafında aktif oluşunun da pazara olumlu etkileri olmuş olabileceği gerçeği de yabana atılacak bir durum değil.

Umarız Nokia‘nın yeni modellerine ülkemizde de erişebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz