Yeni Nokia Modeli Nokia 9 Ocak’ta Geliyor!

0
Nokia 9

HMD Global bünyesinde Android akıllı telefonlar ile piyasada yer alan Nokia’nın yeni tepe modeli Nokia 9 geliyor.

Daha önce sızan bilgilere göre Nokia 9 Pureview isimli tepe modeli Şubat ayında – 2019 Mobil Dünya Kongresi sırasında – tanıtılacağı yönündeydi. Son sızan bilgiler gösteriyor ki yeni model Ocak ayında tanıtılacak.

Bu hamle ile Nokia Mobil Dünya Kongresi öncesi yeni modelini tanıtarak daha fazla ilgi görmeyi umuyor diye düşünüyoruz.

Ancak model ile fazla bir bilgi mevcut değil. Bunun yanında tanıtılacağı tarih de belli değil. Nokia 9 Pureview modeli ile ilgili bilinen bilgiler; 5 lens, 1 LED flaş ve 1 lazer odaklama biriminden oluşan ana kamera kurulumu olduğunu gösteren 3 boyutlu render görselleri mevcut.

Nokia 9 Pureview 3D Render

Ekran tarafında ise 5.99″ boyutunda 18:9 oranında Quad HD+ çözünürlüğünde bir ekran ile gelmesini bekliyoruz. Ekrandan parmak izi teknolojisinin de yer alması beklenen modelin LED tabanlı bir ekran ile gelmesi muhtemel.

Snapdragon 845 işlemcisinden gücünü alacağı söylenen Nokia 9 Pureview modelinde 6 GB / 8 GB RAM seçeneği olacak. Bunların yanı sıra kablosuz şarj desteği de yer alacak. İşletim sistemi tarafında ise kutudan Android 9 Pie ile çıkmaması bizleri şaşırtacaktır.

Akıllı telefon tarafında teknik detaylardan daha ziyade modeller tasarım ile ayrışabilir hale geldiler. Ancak bir çok model birbirine oldukça benzer tasarım ile geliyor. Bir geçiş süreci yaşanan Android akıllı telefon tarafında tasarımsal olarak farklılık sunabilen firmalar her zaman kazanamıyor.

Global ölçekteki Samsung ve Huawei gibi markaların yaptığı tasarımsal güncellemeler bu tarafta piyasadaki gidişatı belirleyen en önemli unsunlar.

Nokia 9 Pureview tepe modelinin farklı neler sunabileceğini merakla bekliyoruz.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz