Nokia 8 Android Oreo Beta Programı Başladı!

0
Nokia 8 android oreo

 

 

Birçoğumuzun bildiği telefon üreticisi Nokia, yeni telefonu Nokia 8 modeli için Android’in en son sürümü olan Android Oreo – 8. ana Android sürümü – Beta Programını başlattı. Bilindiği üzere Nokia, HMD Global bünyesinde akıllı telefonlarını piyasaya sunmakta. HMD Global‘ın Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas Twitter hesabı üzerinden Nokia 8 modeli için başlatılan Android Oreo Beta Programı‘nın Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri için de yakında geleceğini açıkladı.

  

Nokia’nın sitesinden ilgili sayfadan Nokia 8 telefonunuzun IMEI numarası ile doğrulama yaptıktan sonra OTA talebinizden yaklaşık 12 saat sonra Ayarlar>Telefon Hakkında>Sistem Güncellemeleri adımlarını izleyerek güncellemeyi kontrol ederek indirip Android Oreo deneyimini daha erken yaşayabilirsiniz.

Nokia 8 Vanilla Android diye de adlandırılan – Google’ın yayınladığı Android İşletim Sistemi üzerinde hiç bir arayüz geliştirilmesi ve/ ve ya değişikliği yapılmamış hali- Stok Android’i cihazlarında kullanıyor. Bu durumun birtakım artıları ve eksileri var.

  

Güncellemeleri daha hızlı alma ve daha az kaynak tüketimi ile daha akıcı bir deneyim elde ederken diğer üreticilerin sunmuş oldukları birtakım ek fonksiyonlar ve çeşitli arayüzler olmuyor. Ancak Google Play üzerinden çeşitli Launcherlar – Kısaca telefon ile gelmeyen sonradan kurulup kaldırılabilen arayüzler – ile bu eksikliğin giderilmesi mümkün. Bellek tarafındaki 4 GB RAM kapasitesi bir sorun olmamasını sağlayacaktır.

Fiyat olarak Snapdragon 835 işlemcili rakiplerinden bir miktar daha uygun fiyat ile resmi garantili olarak satılmakta. Kapasitif buton sevenleri kendisine çekebilecek bir model. Tercih tabiki de siz kullanıcıların.

 

 

 

 

Nokia 8 Android Oreo Beta Programı Kayıt Sayfası

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz