Nokia 6 Kasım Ayı Güvenlik Güncellemesi Geliyor!

0
nokia 6

Finlandiyalı şirket HMD Global bünyesinde Android’li akıllı telefonlarını piyasaya süren Nokia güncelleme konusunda iyi bir konumda. Nokia 6 modeli de bunun faydasını görmüş durumda.

 

 

nokia 6

 


Haberimize geçmeden önce,
                                                 Nokia 8 Android Oreo Beta Programı Başladı! 
                                                 Android Oreo Nokia 8’e Resmi Olarak Yakında Geliyor!
Başlıklı haberlerimiz ilginizi çekebilir.


 

Günümüzde güncellemeleri olabildiğince erken vermek oldukça önemli. Kullanıcılar arasında bu konu da önemli bir tercih sebebi haline geldi. Akıllı telefonlara ödediğimiz ücretler hiç de az değil. Bu nedenle yazılımsal anlamda olabildiğince uzun süre en günceli kullanmak istiyoruz.

  

Nokia’nın 6 modeli için Android Kasım Ayı güvenlik güncellemesi dağıtıma başladı. Global Nokia 6 modeli için başlayan güncellemenin boyutu yaklaşık olarak 150 mb civarında. Bu güncelleme özellik anlamında bir yenilik getirmese de güvenlik anlamında günceli içeriyor. Android ekosistemine yeni özellikler eklendikçe yeni güvenlik sorunları oluşabiliyor.

 

nokia 6 october security patch update

 

Bunun için de Google aylık olarak güvenlik yamaları yayınlıyor. Nokia 6 modeli de bu güncellemeyi ayın ilk yarısında almaya başladı. Global versiyonun kod numarası TA-1021. Hong Kong, Taiwan ve Çin’e özel versiyonları bulunan modelin diğer versiyonlarına da bu güncellemenin geleceğini söyleyebiliriz. Ancak şu anda sadece global versiyon için dağıtıma başlanmış durumda.

 


Nokia 6 Modelinin Özelliklerine Bir Bakalım;

 

Nokia 6 modelinin bu yıl bitmeden Android Oreo güncellemesini almasını bekliyoruz. Ülkemizde 1300 ₺ civarında bir fiyatla satışta olan modeli giriş-orta seviyesine konumlandırabiliriz. Daha çok orta seviye özellikler barındıran modelde 32 GB depolama, 3 GB RAM kapasitesi ve Full HD çözünürlük gibi standartlaşmış özellikler mevcut.

  

Açıkcası 5.5″ boyutundaki ekranını göz önüne alırsak Full HD çözünürlük yerinde bir karar olmuş. Ancak telefona işlem gücünü veren Snapdragon 430 bu çözünürlük için yeterli bir grafik birimine sahip değil. Biraz daha açmak gerekirse günlük kullanımda sorun yaşatmayacaktır.

  

Ancak bazı oyunlarda – Real Racing 3 gibi – yüksek kalite ayarlarında oyunları oynatamayabilir. HD – yani 720p – çözünürlük tercih edilmiş olsaydı, bu sefer de ekranın yoğunluk detay seviyesi bir miktar düşük kalacaktı. Nokia 6 modeli sade arayüzü ile bu handikabını minimize edecektir. Bulunduğu fiyat seviyesinde çok daha iyi alternatiflerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz