MWC 2020 erteleniyor mu? Hangi firmalar çekildi?

0
MWC 2020 erteleme

Bu yılın şubat ayında yapılması planlanan MWC 2020 (Mobil Dünya Kongresi), ertelenecek mi? Peki erteleniyorsa ne zaman yapılacak? Çin Halk Cumhuriyeti’nden yayılan Koronavirüs (Corona Virus) nedeniyle firmalar endişeliler. Etkinlik her ne kadar Çin de yapılmayacak olsa da firmalar önlemlere karşın, katılmamayı planlıyorlar. Bu kapsamda etkinlik erteleniyor mu?

MWC 2020 erteleniyor mu? Son durum…

MWC 2020 erteleniyor mu?

Yapılan açıklamaya göre etkinlik süresi gelmeden önce birçok firma bu yıl önlem olarak etkinlikte yer almayacağını resmî olarak açıkladı. Bununla birlikte MWC ekibi toplanma kararı aldı.

Net bir açıklama gelmezken birkaç gün içerisinde toplantı yapılacağı bilgisi geldi. Normal şartlar devam ederse ve karar negatif olmazsa etkinlik 24-27 Şubat 2020 tarihleri arasında organize edilecek.

Ancak katılım sağlamayacak firmalar azımsanmayacak kadar yüksek durumda. Dolayısıyla yetkililerin iptal kararı almaları söz konusu olabilir.

Firmaların da yeni amiral gemisi modellerini farklı ve/veya kendi özel etkinliklerin de göstermeleri bekleniyor. Bununla birlikte 2020 model amiral gemisi ve orta segment telefonların da daha geç detay kazanacak olması durumu da var.

Xiaomi Mi modellerini 23 Şubat tarihinde tanıtacak. Eğer MWC 2020 ertelenirse, Çinli teknoloji devi rakiplerinden önce modellerini duyurmuş olacak ve böylece bir adım önde olabilecek.

Koronavirüs nedeniyle etkinlikten çekilen firmalar

– Sony
– Vivo
– Amazon
– Intel
– MediaTek
– TCL
– LG
– Ericsson
– NVIDIA

Yetkilier önümüzdeki günlerde yapılan toplantının ardından erteleme olup olmayacağını ilan edecekler. Sizce Koronavirüs tehlike arz ediyor mu? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz