Meizu 15 Serisi 22 Nisan’da Tanıtılıyor!

Ülkemize resmi olarak giriş yapan Çin'in önde gelen telefon üreticilerinden Meizu'nun yeni telefon ailesi Meizu 15 22 Nisan tarihinde tanıtılıyor.

0
Meizu 15 Tanıtım Posteri

Ülkemize resmi olarak giriş yapan Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden Meizu’nun yeni telefon ailesi Meizu 15 22 Nisan tarihinde tanıtılıyor.

Weibo‘dan yapılan bir poster paylaşımı oldu. Bu paylaşımı firmanın Global Pazarlama Başkanı da onaylayınca resmi tarih olduğunu söyleyebiliriz.

Çin’deki belgelendirme kuruluşu TENAA aracılığıyla Meizu 15 ile birlikte 15 Plus ve 15 Lite modellerin de duyurulacağını öğrendik. Modellerin teknik detayları da gün yüzüne çıktı.

Meizu 15 Serisi Teknik Özellikleri

Meizu 15 modeli 16:9 oranına sahip 5.46″ boyutunda AMOLED ekran ile gelecek. Meizu 15 Lite modelinin de daha küçük bir boyutta AMOLED ekran ile geleceğini belirtelim. Ancak Meizu 15 Plus modeli 5.95″ boyutunda QHD(2K) çözünürlükte LCD ekran ile gelecek. Meizu’nun Samsung’dan AMOLED panel satın alma konusunda sorun yaşayacak olma ihtimaline karşı böyle bir tercih yaptığını düşünüyorum. Zira daha öncesinde Exynos işlemci talebinde sorun yaşadığı için bu işlemciyi kullandığı bir modelinde üretim konusunda sorun yaşamıştı.

Günümüz trendlerinden – özellikle iPhone X ile popüler hale gelen – ekranın üst orta kısmındaki çentik modasına ve yeni ekran oranı standardının dışında kalıyor. Birbirine çok benzer modellerin olduğu günümüz akıllı telefon piyasasında iyi bir ekran-kasa oranı ile iyi bir alternatif olabilir.

Ülkemiz pazarına resmi olarak girişi yapan Meizu, hali hazırda ülkemizde pazarda yer alan diğer Android üreticileri arasında sıyrılabilecek mi? Nokia da ilk girdiği dönemden bu güne kadar hızlı güncelleme desteği ve rakipleri kıyasla uygun fiyatı ile öne çıkmıştı. Meizu da fiyat konusunda oldukça iddialı bir giriş yaptı. Bu iddiasını uzun vadede sürdürürken zamanlama olarak tanıttığı modeller ile ülkemizde satışa sunulması arasında fazla bir fark olmaması halinde başarılı olacaktır.

Marka bilincini oluşturmanın en etkili yollarından birisi de ilk etapta çok sayıda kullanıcı tarafından erişebilir olmaktan geçiyor. Bakalım Çinli üretici Meizu bunu başarabilecek mi?

Fiyat/performans oranını yüksek tuttuğu sürece orta vadede istediği hedeflere ulaşabileceğini düşünüyorum. Ancak fiyat olarak her ne kadar pahalı da olsa bir çok kullanıcı da toplam deneyimi üst seviyede olan modelleri almaktan geri de durmuyor.

Diğer Mobil Cihaz haberlerimiz okumak için : Teknokroki Mobil Cihaz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz