Kore’de yayın yapan The Korea Economic Daily‘e göre Apple’ın yeni iPhone modelinde ön kamerada kullanması beklenen 3 boyut modüllerini LG’in tedarik edeceği söyleniyor. Bu tedariği de LG’nin bünyesindeki LG Innotek’in sağlayacağını belirtelim.

 


LG’nin 238.5 milyon $’lık yaptığı yeni tesis yatırımının bu anlaşma için kullanılabileceğini ve ön kamerada iPhone serisinde ilk defa çift objektifli bir konfigürasyon görebiliriz.

Ayrıca şu noktaya da değinelim. 2013 yılında Apple’ın satın aldığı İsrailli şirket PrimeSense, Microsoft’un oyun konsolu Xbox’ın ilk Kinect sensörünü geliştiren firma. Apple burada PrimeSense’in algoritmalarıyla çalışan devrimsel nitelikte bir 3 boyut deneyimini bizlere ön kamerası ile sunabilir.

Çok çok iyi olmasa bile Apple, bu tarz yeni teknolojileri çoğunlukla çok başarılı bir şekilde tanıtarak ekosistemine eklemiştir. Ön kameraya eklenen iki kızılötesi sensör ile de alan derinliğini de hesaplayabilir Apple. Bunun yanı sıra iris tarayıcı, yüz tanıma ve sanal/artırılmış gerçeklik gibi farklı özellikleri içerebilir.

LG Innotek iPhone 7 ve LG G6 modelleri için ana çift kamera modüllerini sağladı. Samsung’un Galaxy S8 modeli de yüz tanıma teknolojisine sahip. Ancak Samsung tarafında bu teknoloji 2 boyutlu bir tanıma sağlıyor. Tabiki de 3 boyutlu tanıma teknolojisi daha doğru sonuçlar verecektir.

LG sırf Apple ile sağladığı bu ortaklık nedeniyle yeni bir fabrika açmayı düşünüyor. Bu alanda firmanın yıl bazında kazancının 15 trilyon Won (yaklaşık olarak 45 milyar ₺) ve ilk çeyrekte 400 milyar Won (yaklaşık olarak 1.2 milyar ₺) olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz