Lg bugün G6 modelinde V20 -modelinde olduğu 32-bit bir DAC‘a yer vereceğini doğruladı.

 

 

 

Güney Koreli firma ESS Technologies ile sağladığı ortaklık kapsamında bizlere yine kaliteli bir ses deneyimi sunacağa benziyor. Stero ses verecek olan DAC’da sağ ve sol kanalların ayrı ayrı kontrol edilebileceğini belirten LG neredeyse kayıpsız bir ses deneyimi vaad ediyor. LG‘nin söylemine göre ses bozulması %0,0002 seviyesinde olacak. Bu rakam oldukça iddialı ve bunu kolaylıkla ölçebilmek pek de mümkün değil.

Zira birçoğumuz dijital müzik servislerini kullanıyor. Bu servisler aracılığıyla bile en fazla 320 kpbs seviyesinde sıkıştırılmış mp3 olarak dinlemekteyiz müzikleri. Bu tarz ses özelliklerini tam anlamıyla kullanabilmek için dinleğimiz parçaları FLAC vb. formatlarda dinlememizde fayda var. En azında Tayvanlı HTC’nin yaptığı gibi kutu içeriğine üst seviye bir kulaklığı dahil ederek bizlere kaliteli bir müzik deneyimi sunmaya çalıştığını güzel bir şekilde aktarabilir.

Son olarak G6‘nın Mobil Dünya Kongresi kapsamında 26 Şubat tarihinde tanıtılacağını ve 9 Mart itibarıyla piyasaya satışa sunulmaya başlayacağını belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz