Apple’ın büyük ilgi duyan telefon serisinin çentikli ve home button (ana ekran tuşu olmayan) yüz kilitli iPhone serisine ait XR modelinin bir sonraki versiyonu olan iPhone XR Render ortaya çıktı.

iPhone 3g, 4, 4s, 5, 5s gibi modelleri ile dikkatleri üzerine toplayan şirket, sonrasında 6, 7 ve 8 modelleriyle de yine dikkatleri üzerine çekmişti.

iPhone XR Render Ortaya Çıktı

Apple’ın en çok satılan modeli olan iPhone XR, gözleri bir sonraki Apple modellerine çevirdi. Bu kapsamda şirket yine bir XR model sunuyor.

Ortaya çıkan yeni tasarım ön tarafta güncel modele oldukça benzese de, asıl dikkat çekici farkı arka kasa tarafında ortaya koyuyor. Modelin arka kasa tasarımı iPhone XI modelinin ortaya çıkan kare kamera tasarımını üzerinde bulunduruyor. Bununla birlikte kare kamera alanında çift kamera bulunuyor. Yeni iPhone XR modelinde beklenen önemli yeniliklerden birisi de, çift kamera kurulumuydu.

Bunların dışında modele ait ebatlar konusunda bir farklılık bulunmuyor. Yeni model de, önceki modelle aynı ekranboyutuna sahip. Bununla birlikte önceki model 8,3 mm kalınlığa sahipken, yeni modelde 7,8 mm‘e kadar incelme bekleniyor.

Kamera ile ilgili detaylar net olarak bilinmese de, iPhone XS modelinde yer alan kamera detaylarını içermesi bekleniyor. Ayrıca diğer teknik detay bilgileri hala belli değil.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz