iPhone X Ekranlarında Yeşil Çizgi Sorunu!

0
iphone x yeşil çizgi

Apple, ilk iPhone modelinin üzerinden 10 yıl geçmesi üzerine iPhone X isimli özel bir model tanıtmıştı. Ekranda yeşil çizgi görünmesine neden olan sorun ile ilgili detaylar haberimizde.

iphone x yeşil çizgi

Tüm dünyada 3 Kasım 2017 tarihinde satışına başlanan modelde bir sorun var. Bazı kullanıcılar ekranlarında dikey bir yeşil çizgi oluştuğunu ve bir süre sonra kaybolduğunu belirtti. Buna neden olan sorunun ekrandaki yeşil rengi üreten piksellerin yanmasına neden olan bir elektrik arızasının sebep olabileceği belirtiliyor. Günümüzdeki ekranlarda renk üretimi kırmızı, yeşil ve mavi renge sahip alt piksellerle gerçekleştiriliyor.


Bu gibi sorunlar farklı firmaların modellerinde de ortaya çıkmıştı. Yakın bir örnek vermek gerekirse Google’ın Pixel 2 XL modelinde de bu tarz bir sorun olmuştu. Geçen yıl piyasaya çıkan Galaxy S7 Edge modelinde de pembeleşen ekran sorunu yaşayan kullanıcılar vardı.

Sorunu yaşayanlara tavsiye;

iphone x yeşil çizgi

Bu sorunun büyük olasılıkla donanımsal bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde bir sorun yaşayan kullanıcılar cihazlarını aldıkları satış kanalına başvurarak değişim talebinde bulunmamaları faydalı olacaktır. Bu gibi sorunlar ilerleyen süreçte daha ciddi sorunlara neden olabilir.


Dediğimiz gibi yazılımsal bir sorun olmaması ihtimali çok yüksek bu problemin. Bu nedenle basit gibi gözüken bu tarz sorunları göz ardı etmemeniz sizler için daha faydalı olacaktır.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz