iPhone SE 2021 ve AirPods Pro 2 Nisan ayında gelebilir!

0
iPhone SE 2021 ve AirPods Pro 2 mi geliyor

Bir sızıntıya göre Apple, Nisan 2021 tarihinde iPhone SE 2021 ve AidPods Pro 2 tam kablosuz kulaklık modelini tanıtabilir. Söz konusu sızıntı iPhone SE 2020’nin tanıtılmasından tam olarak bir yıl sonrasını işaret ediyor. Yeni AirPods Pro tasarımı hakkında da birtakım iddialar bulunuyor.

Japon blog sitesi MacOtokara‘ya göre iPhone SE 2020 modeli ardıl modeli ile güncellenecek. Söz konusu iPhone SE 2021 modelinin SE 2020’nin tanıtılmasının üzerinden tam bir yıl sonra Nisan ayında tanıtılacağı iddia ediliyor.

iPhone SE 2021 mi geliyor?

iPhone SE 2021

Ancak Apple odaklı tutarlı tahminleri ile bilinen analist Ming-Chi Kuo iPhone SE modelinin 2021 yılının ilk yarısında yeni bir sürümünün tanıtılmayacağını belirtmişti.

Daha önceleri ise Apple’ın Şubat ayında yeni bir iPhone modelini piyasaya süreceği iddia edilmişti. Ancak bu modelin 12 serisine dahil mi olacağı yoksa iPhone SE güncellemesi mi olacağını konusunda bir belirsizlik mevcut. Anlaşılan Apple 2021 yılının ilk yarısında yeni bir iPhone modeli duyuracağa benziyor.

Yeni AirPods Pro 2 tasarımı nasıl?

AirPods Pro 2

AirPods Pro 2 modelinin kutusunun boyutunda bir değişiklik olacak gibi görünüyor. Mevcut kutunun boyutları genişliği 60,6 mm, yüksekliği 45,2 mm ve derinliği 21,7 mm boyutunda. Ancak yeni kutunun genişliğinin 54 mm olması bekleniyor. AirPods Pro 2 tam kablosuz kulaklığının uç kısımlarından kurtularak ya da kısaltılarak daha yuvarlak bir tasarıma doğru geçiş yapması bekleniyor. Sektörde birçok markada gördüğümüze benzer bir yapıya geçiş yapabilir.

Ancak Apple’ın daha küçük bir başlığa mevcut donanımı konumlandırması pek mümkün olmadığından mevcut tasarımından vazgeçilmesi biraz zorlaşıyor.

Söz konusu sızıntının kaynağı blog sitesi de güvenilir kaynaklardan. Yeni iPhone 13 modellerinin öncülü 12 serisine benzer yapıda olacağı ve kamera tarafında küçük geliştirmeler sunması bekleniyor. Hatta bazı haberlere göre uzun bir süre Apple, iPhone modellerinde kamera tarafında büyük bir değişiklik yapmayabilir.

iPhone SE 2021 ve AirPods Pro 2 modelleri için mevcut bilgiler bu şekildeydi. Bakalım Apple ilerleyen günlerde bir tanıtım duyurusu paylaşıyor olacak mı? Yoksa Nisan ayında sürpriz bir şekilde bir tanıtım mı yapacak? Bekleyip göreceğiz.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz