Apple bu yıl 10. nesil iPhone cihazlarını piyasaya sürecek. Daha doğrusu ilk iPhone modelinin üzerinden 10 yıl geçmesi nedeniyle bu yıl piyasada olacak seride özel bir modelin olacağını daha önceki haberlerimizde değinmiştik.

Şu sıralar piyasada iPhone 7 serisi piyasada. Bu yıl çıkacak serinin isminin iPhone 8 yada iPhone 10 olması iPhone 7S olmasından daha yüksek ihtimal. Zira Apple ilk defa yeni bir rakama sahip seriye geçtiğinde tasarımsal değişikliğe  – Anten çizgilerinin yerini değiştirmek dışında -neredeyse hiç gitmedi.

Şimdi gelelim yeni sızıntıya. Kesinliği belli olmayan görselde bu yılki iPhone modelinin şeması yer alıyor.

Görselde ortadaki dairesel kısmın kablosuz şarj alanı olduğunu söyleyebiliriz. Şöyle bir gerçek var. Apple bazı yenilikleri ilk deneyen ve başarılı olan bir firma olmasının yanında, bazı teknolojileri de ekosistemine rakiplerinden daha geç dahil etmesine rağmen çok daha dikkat çeken ve sanki ilk defa piyasada yer almış bir olaymış gibi dikkat çeker.

Görselden yola çıkarak çerceve konusunda Apple’ında agresifleştiğini söylemek mümkün. Şunu belirtelim. Bu görselin kesin modelin şeması olduğunu söyleyemeyiz.

Bu yıla özel 3. bir iPhone modeli olabileceğini ve OLED ekrana sahip olacağını, daha sonrasında ise tüm seride OLED ekranlara yer verilebileceğini hatırlatalım.  Ancak en son gelen bilgiler OLED ekranlı bir modelin yanında iki adet LCD ekranlı iPhone modelinin yer alacağı yönünde.
Bakalım iPhone 8 piyasaya çıktığında nasıl bir etki bırakacak ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz