Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Modellerinde Mikrofon Sorunu!

0
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Mikrofon Sorunu

Bazı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarının iOS 11.3 güncellemesi sonrasında cihazlarında mikrofon ile ilgili sorunlar yaşadığı belirtildi.

MacRumors’un güvenilir kaynaklar aracılığıyla doğruladığı Apple Yetkili Servislerine dağıtılan bir belgede iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde güncelleme sonrası yaşanan mikrofonun devre dışı kalması durumunda izlemesi gereken yollar anlatılıyor.

Belgeye göre sorunun çözümü için cihaza bağlı Bluetooth üzerinden bağlanan ve tanımlı diğer aksesuarların kaldırılması veya kapatılması öneriliyor. Bu işlem sonrası hoparlör düğmesi gri renkte kalırsa “aygıt tespit edilemedi” ve “aksesuar desteklemiyor” şeklinde hatalar alınabiliyor.

Yazılım kaynaklı donanımsal bir sorun olan bu durumda Apple servisleri cihazlar garanti kapsamında değilse bile bir istisna talebinde bulunabilecekler.

Resmi olarak duyurulmayan bu sorunu yaşadıysanız ve gittiğiniz Apple servisinde bu durum ile ilgili bir bilgi yoksa ya da işlemi gerçekleştirmiyorlar ise üst düzey bir AppleCare danışmanına sorununuzu aktarmayı deneyebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz