Apple’ın akıllı telefonlar ile tanışmamızda payı büyük. İlk iPhone piyasaya girene kadarki akıllı telefonlar ile iPhone piyasaya sürüldükten sonraki akıllı telefonların arasında ciddi bir fark mevcut.

 

 

Bazı firmalar bir piyasaya giriş yaptıklarında o piyasadaki dinamikleri değiştirir.Apple da bunu bir çok kez başarmış bir firma. Geçmişten bugüne baktığımızda ilk kişisel bilgisayar, Macintoshlar, iPodlar, iPadler gibi bir çok farklı cihaz piyasaya süren Apple bazı dönemler yükselişler ve inişler yaşamış diyebiliriz.

Şirketin kurucusu Steve Jobs kendi görevlendirdiği yönetim kurulu tarafından şirketinden kovulur. Ancak pes etmeyen Jobs Netx isimli bir firma kuruyor ve daha sonraki yönetim onu Apple‘ın CEO’su olarak tekrar işe alır. 1997 yılında yaşanan bu olay Apple‘ın tekrar yükselişe geçmesini sağladı.

2001 yılında iPod piyasaya sürüldü. O dönem için en yüksek kapasiteli mp3 çalardı.

2007 yılında ilk iPhone piyasaya sürüldü. Özellikle 3G ve sonrasındaki modellerle oldukça tanınan bir akıllı telefon markası oldu. Apple’ın kimi yerlerde önüne de geçti diyebiliriz iPhone için. Benim en sevdiğim iPhone cihazı 3GS. Nedeni ise dönemine göre baktığımızda oldukça başarılı bir kamerası olan ve donanımına rağmen tatminkar akıcılığı. 2008 yılında piyasaya sürülen cihazı çok daha sonrasında kullanmış olmama rağmen iyi bir alternatifti. Tek eksi yanı depolama kapasitesinin 8 GB olmasıydı.

Ancak günümüzde bir Android kullanıcıyım. Uzun bir süre de böyle devam edeceğe benziyor. Zira bir cihaz ne kadar iyi olursa olsun sonuçta bir takım ihtiyaçlarımıza cevap veren bir araç. Bu aracın fiyatı 1000 ₺ olunca da 3000 – 4000 ₺ olunca da aynı şeyleri yapacağız. Buradaki kilit nokta ise şu oluyor. Bu cihazların sunduğu özelliklerinin ne kadarını kullanıyorum ve benim aradığım, ihtiyacım olan özellikler gibi noktalara dikkat etmenizde fayda var.

İster paranız çok olsun. İster az olsun. Önemli olan dediğim gibi ihtiyaçlarınıza cevap vermesi ve karşılaması. Fazlasına gereksiz yere para ödemenizi tavsiye etmem. Aynı şekilde ihtiyacınıza cevap vermeyecek telefonlara da sıft meraktan para harcamanızı da tavsiye etmem. Tabi yine de tercih ve takdir siz değerli takipçilerimizin.

Sizleri hazırladığımız video ile baş başa bırakıyoruz. Başka bir yazımızda görüşmek üzere

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz