Yeni iPad Pro ve Mac Modelleri Tanıtılacak!

0

Bildiğiniz gibi Apple sadece iPhone modelleri çıkartmıyor. Merakla beklenen 2018 – 2019 dönemi için yeni iPad ve Mac modelleri de yer alacak. Peki bu modeller ne zaman tanıtılacak ve özellikleri ne? Gibi soruların da cevaplarını vermeye çalışacağız.

Etkinliğe İlişkin Bilgiler

Etkinlikte tanıtılması beklenen iPad, Face ID yüz tanıma sistemini içeren home (ana ekran) tuşu olmayan model olarak bekleniyor. Ayrıca bu modelde Lightning konnektörü yerine USB C tipi şarj girişi olması da muhtemel bilgiler arasında.  Ancak kesin bir bilgi yok yine Lightning Konnektörlü bir model gelebilir.

 

Apple Logoları

Steve Jobs’un akıllara kazınan sözü “One more thing”e (bir şey daha var) göndermeye yapılarak, “There’s more in the making” (yapımında daha fazlası var) sloganı kullanılan davetlerde, Apple logosunun farklı renk ve stillerde oluşturulmuş versiyonlarına da yer verildi.

 

Etkinlikte Neler Tanıtılacak? (Beklenenler)

iPad Pro Face ID

Önceki seriye göre çok güçlü işlemci ile gelmesine kesin gözüyle bakılan yeni iPad Pro’da 11 ve 12.9 inçlik ekran boyutların olması da muhtemel.

30 Ekim Salı günü Türkiye saatiyle 17:00’de başlayacak olan etkinlikte yeni iPad Pro’nun daha önce ve fiziksel tuşu bulunmayan Face ID’li modelinin tanıtılması bekleniyor.

Bu etkinlik farklı yerde gerçekleştirilecek

Apple Park açıldıktan sonra yeni ürün tanıtımlarında San Francisco’daki bu kampüsünde yer alan Steve Jobs Theater’ı mekan olarak kullanan şirket, yeni iPad ve Mac’leri New York’taki Brooklyn Müzik Akademisi’nde tanıtacağını duyurdu. Apple’ın gönderdiği davete göre tanıtım etkinliği 30 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek.

 

Etkinlikte Mac cephesinden ise daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahip yeni Macbook Air’ın tanıtılması ve Mac Mini’nin yenilenmesi bekleniyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz