Whatsapp’a Yeni Özellik Geliyor!

0

 

 

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından Whatsapp‘a “Mevcut Konum” isimli yeni bir özellik geliyor. Bu yeni özelliği kendi bloğundan duyuran Whatsapp, özelliğin uygulamada önümüzdeki haftalarda kullanılabilir olacağı bilgisini verdi. Hem Android hem de iOS tarafında hali hazırda mevcut olan bu özellik uygulamada da kullanılabilir hale gelecek.

  

Bu sayede konumunuzu paylaşacağınız kişileri seçebilir ve paylaşım süresini ayarlayabilirsiniz. Bu özelliğin nasıl çalışacağı ile ilgili bilgilerin verildiği kısım :

Nasıl çalıştığına gelince; paylaşmak istediğiniz kişi veya grupla bir sohbeti açın. Ekle düğmesindeki “Konum”‘un altında, “Mevcut Konumu Paylaş” diye yeni bir seçenek mevcuttur. Paylaşmak istediğiniz süreyi seçin ve göndere dokunun. Sohbetteki her kişi gerçek zamanlı konumunuzu bir haritada görebilir. Birden fazla kişi Mevcut Konumunu grupta paylaşırsa, tüm konumlar aynı haritada görünür.

 

 

Bu özellik de sohbetlerde olduğu gibi uçtan uca şifreleme ile korunacak. Whatsapp bakalım daha nasıl yenilikler ile karşımıza çıkacak. Resimde de görüldüğü üzere 15 dakika, 1 saat ve 8 saat gibi sürelerle konum paylaşımını sınırlayabiliyorsunuz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz