iTunes-Kapak

iTunes üzerinden faturalandırılan abonelikler nasıl iptal edilir?

Bildiğiniz üzere iOS (Apple) kullanıcıları kredi / banka kartlarını ve Turkcell hatları varsa Turkcell hatlarını bu platforma kaydederek Touch ID veya şifre girerek bir tıkla ödeme yapabiliyorlar. Peki iTunes’da bulunan aboneliklerinizi nasıl iptal edebilirsiniz?

Öncelikle, iPad, iPhone, Mac’iniz varsa direkt iTunes’u açıp iptal edebilir, Windows tabanlı bir işletim sisteminiz varsa da yazılımı kurup iptal edebilirsiniz.

iPhone’nunuzdan Abonelik İptal Etmek

iPhone’nunuzdan öncelikle: App Store’u açıp hesabınızın profil fotoğrafını bulun. Sağ üst köşede olacak. Ona tıklayın. Üstte yer alan görselde olduğu gibi adınıza tıklayın. Ardından böyle bir sayfa gelecektir:

itunes-odeme-kontrol

Biraz aşağı kaydırıp Aboneliklerim yazısını bulun.

iTunes-aboneliklerim

Ardından gelecek ekranda varsa mevcut abonelikleriniz ve pasif abonelikleriniz yer alır.

Tıpkı böyle;

  

itunes-abonelikler-bilgi

Şubatta dolan bir Apple Music üyeliği pasif; Netflix ve BluTV deneme üyeliği mevcut. Üyeliğe basınca ödeme planınız, ve isterseniz iptal etme butonu sizi bekliyor olacak tıpkı böyle:

itunes-hesabim

Netflix iki ekran üyeliği deneme sürecinde olduğu için “Cancel Trial ‘Denemeyi İptal Et’ butonu yer alıyor.” Bu butona basarsam faturalandırma tarihinde Netflix ödeme alamayacağı için yayınlarımı keser. Ancak basmadım 27 Nisan’da devam edip etmemeyi düşüneceğim. Bilgisayardan yapmak için: yazılımı açıyoruz.

Bilgisayardan yapmak için (Windows) giriş yaptıktan sonra Mağaza’ya basın. Ardından en aşağı inip yönete basın. Karşınıza hesap bilgileriniz gelecek. Ayarlar kısmından abonelikler yazısının yanında yer alan yönet yazısına basın. Ve pasif ve aktif üyelikler karşınızda olacak:

iTunes-abonelik-bilgisi-pc

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Başka bir yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz