iPhone 5s ile iOS 12.0.1 Güncellemesi!

0

Merhabalar. İnternette okumuşsunuzdur iOS 12.0.1 güncellemesi modellerde sıkıntılar çıkartmıştı. Daha doğrusu iOS 12.0’ın bazı hatalarını gidermemişti.

Peki benim gibi eski model kullanan kesimi neler bekliyor? Hiç biliyor musunuz?

5s modelinde hiç bir hızlanma, pil ömrü ve performans artışı beklemeyin. Keza eski modele ne kadar yenilik gelirse gelsin eski olduğundan güncelleme alması bir şey ifade etmeyecektir fazla.

iPhone 5s ile iOS 12.0.1

Depolama bakımından da bakıldığında dezavantaj oluyor. 16 GB bir iPhone’da 5 – 6 GB OS (İşletim Sistemi) olması kötü. Spotify’da 150 – 200 şarkılık bir playlisti de düşününce yer kaplıyor bayağı.

Bunun çözümü içinde fotoğraf ve videolarımı Google Photos’a yedekliyorum. Hem sınırsız alan veriyor hem de anılarım güvende oluyor. Yarın bir gün Android bir cihaza geçince de verilere erişim çok kolay oluyor.

Dezavantajlar 

Cihaz yavaşlığı, kameranın çok geç açılması, şarjın çabuk gitmesi, uygulamalar içinde kasma oluşması gibi sorunlar dile getirilebilir.

Avantajlar

Uygulamaları güncel tutmayı sağlaması. iOS 11 ve üzeri uygulama indirmek isteyince iOS 10’da bulunan cihaz işinize yaramayacaktır. Sırf bunun için yükselttim. Zaten 3 ay açık beta (deneme) sürümünü kullandım iPhone 5s için hiçbir FARK OLMADI diyebilirim.

 

Sizce yeni iOS sürümü ne gibi farklıklar ortaya koydu. Görüşlerinizi yorumlarda bekliyorum iyi günler.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz