iOS beta katılımcısı olmak kolaylaştı! İşte gerekenler!

0
iPhone SE 2020 Tanıtıldı

iOS beta katılımcısı olmak kolaylaştı. Yapılan güncellemelere artık daha kolay şekilde beta iken erişebileceksiniz. Gerekenler ise yazımızda sizlerle. Apple, güncellemeleri için ilk etapta developer yani geliştirici betalarını yayımlıyor. Bir süre sonra ise public yani açık betalar kullanıcıların beğesine sunuluyor.

Apple beta katılımcısı olmak kolaylaştı

iPhone 11 indirim

Geliştiriciler için sunulan sürüm iOS 13.4.5 Beta‘dan sonra aynı sürüm Public olarak iOS 13.4.5 Beta şeklinde tekrar sunuldu. Bu vesileyle kullanıcıların artık UDID kaydı yapmasına veya geliştirici olmasına gerek kalmıyor.

Bu güncellemeyle birlikte FaceTime ve Bluetooth hataları gideriliyorlar. Bunlara ek olarak Apple Music’te dinlenilen şarkıların Instagram hikayesinde paylaşılması artık aktif hale getirildi. Son olarak aynı sürümde bir güncelleme iPadOS için de geldi.

iOS beta katılımcısı

Public Beta sürümünü yüklemek için buraya tıklayarak Beta Yazılım Programı’na kayıt olmanız gerekiyor. Adımları tamamladığınızda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünde Public Beta güncellemesini göreceksiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz