iOS 13.3.1 Beta 3 yayımlandı! İşte yenilikler

0
iOS 13.3.1 Beta 3

Apple’ın işletim sistemi için yeni güncelleme geldi. İOS 13.3.1 Beta 3 yayımlandı. Kararlı sürüm öncesi beta sürümler sıkça geliyor.

Bu süreçte iPhone’lar için test edilen yeni özellikler hakkında geri dönüşler toplayan Apple, sonrasında ise kararlı sürümü servis ediyor.

iOS 13.3.1 Beta 3 yayımlandı

iOS 13.3.1 Beta 3

En güncel sürüm olarak yayımlanmış olan 13.3 sürümüne takviye amacıyla beta aşamasında olan 13.3.1 sürümü 3. beta sürecinde. iOS 13 ile kötü başlayan Apple, tam tamına sekiz güncelleme yayımlamıştı.

Bir önceki beta sürüme istinaden bu sürümün güncelleme notlarında da bir detay yer almıyor. Klasik olarak hata gidermeleri ve iyileştirmeler yapıldığını söyleyebiliriz.

Mevcutta 13.3’ün yüklü olduğu cihazlarda bazı sorunlar görülüyor. Bu sorunlar: İletişim Sınırlama özelliğinin çalışmaması/eksik çalışması, Posta uygulamasındaki sorunlar ve Bluetooth ile ilgili çeşitli sorunlar olarak sayılabilir.

1.3.3.1’in kararlı sürüm olarak yayımlanmasının ardından bu sorunların önüne geçilmesi bekleniyor.

Söz konusu beta sürümlerinin geliştiriciler için sunulduğunun altını çizelim. Tabii ki bireysel kullanımlar için de yüklenebiliyor. Ancak yükleme işlemleri ardından cihazda sorunlar meydana gelebiliyor.

Mesela birazcık geçmişe gidersek iPhone 5s ile iOS 12 beta sürümde ekran kaydı problemi yer alıyordu. Bu ve benzeri çeşitli sorunlar özellikle eski iPhone modellerinde beta sürümler sorun çıkartabiliyorlar.

iOS 13.3.1 Beta 3 ile devam eden beta süreci ne zaman bitecek henüz net bir bilgi yok. Buna ek olarak; iPadOS 13.3.1, watchOS 6.1.2 ve tvOS 13.3.1 beta sürümleri de geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz