iCloud Depolama Ücretleri Arttırıldı!

0

Apple cihaz kullanırken fotoğraf, video ve özellikle de WhatsApp Messenger mesajlarınızı yedeklemek için iCloud saklama alanına ve de Apple Kimliğine ihtiyacınız var. Hesap açtığınız zaman ücretsiz 5 GB alan hesabınıza tanımlanıyor ve yedekleme işlemlerine izin veriliyor.

iCloud Saklama Alan Fiyatları Güncellendi!

Apple tarafından yapılan güncelleme bu ay itibariyle devreye girdi ve yeni abone olacaklara güncel fiyatlardan sunulacak. Benim planım hali hazırda 50 GB idi ve 3,49 TL’den yeniledim bu ay. Ancak hemen mail gönderildi ve devam etmem halinde 5 Ocak 2019’da 6,49 TL’den yenileneceği bilgisi geldi.

iCloud depolama paketi fiyatın yakında değişecek:

Sevgili Emre Koyun,

iCloud’u kullandığınız için teşekkür ederiz. iCloud tüm resimlerinizi, videolarınızı, dosyalarınızı, notlarınızı, mesajlarınızı, ve fazlasını güvenli bir şekilde depolar gibisinden bir mail gönderdiler.

 

Benim Apple kimliğimde 5.8 GB / 50 GB şeklinde doluluk şu an. Bu depolamada 5.5 GB fotoğraf / video yer alıyor. Yakında 10-15 GB olacağına şüphem yok tabi. İşin kötüsü bu bedeli aylık olarak ödemeniz gerekli. İptal edince 30 gün içinde verilerinizi indirmezseniz otomatik olarak iCloud sunucularından silinecek 5 GB / 5 GB olarak güncellenecek.

Fiyatları şu şekilde:

50 GB: 6,49 TL
200 GB: 19,99 TL
2 TB: 64,99 TL

Bende yapacak bir şey olmadığı için her ay 6,49 TL karşılığı yenilemek zorunda kalacağım. Umuyorum 2019’a girince farklı bir zam yapılmaz…

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz