Google, harita uygulamasında yeni bir güncelleme paylaştı. Bu güncelleme araç kullanıcılarının hoşuna gidecek. Eğer sizde unutkanlık varsa ve aracınız varsa Google Maps’i güncellemenizi habere geçmeden tavsiye ederiz.

Şuan sadece Andorid ve İOS’a eklenen bu güncelleme sayesinde aracınızı park ettiğiniz yeri kaydederek aracınızı aramanıza gerek duymadan bulmanıza yardımcı olacak. Android kullanıcıları için harita üzerinde olduğunuz yere iki kere tıklayarak “Park Yerini Kaydet ” ibaresini işaretleyerek kaydedilir. Kayıt ettiğiniz eğer başarılı olursa harita üzerinde etiket bırakarak olduğu yeri görebilirsiniz . Tabi ki özellikleri bunla kısıtlı değil. Aracı park ettiğiniz yerin fotoğrafını ekleyebilirsiniz. Bunla beraber olduğu konumu “seviye 1 konum 5 ” olarak bilgi de bırakabilirsiniz.

İOS kullanıcıları içinde farkı özellik şuanda fazla yokken kullanım şekli aynı gözüküyor. Sadece aracınız park ettiğiniz yeri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Eğer fotoğrafta eklediyseniz onu da gönderebilirsiniz.

Tabi ki sadece bu kadarla kısıtlı değil. Google her türlü yolu düşünmüş. Eğer Bluetooth veya Usb seslendirici aracınızda aktifken park yerini otomatik kaydederek sizi uğraştırmıyor. Böylece size kolaylık sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz