Değerli okurlarımız, bu yazımda sizlere Apple cihazınız olmadan nasıl Apple iTunes (Apple Müzik) ile üyelik alıp müzik dinleyebilirsiniz onu anlatmaya çalışacağım.

iTunes Üzerinden Üyelik Almak!

Bunu artık bilmeyen yoktur. Apple ürünleri için Apple cihaza sahip olmaya gerek yoktur. iTunes yazılımı ile Apple Müzik üyesi olmak için adım adım izleyelim. Öncelikle görselli olarak anlatım yapacağım. İnternet bağlantısı elverişli olmayan okurlarımız için de yazılı anlatım görselin altında yer alacaktır.

iTunes-apple-muzik

Üst köşede yer alan Dosya, Düzen, Parça, Görüntü, Hesap, Yardım yazılı menüden “Hesap” tıklanır.oradan da “Giriş Yap” bulunur ve tıklanır. Apple kimlik bilgileri girilir. Apple Kimliği Nasıl Alınır? Öncelikle o yazımıza gidebilirsiniz. Aşağıda linki var.

Apple Kimliği Nasıl Alınır? (Apple Ürünü Olmayanlar İçin)!

  

 

Ardından Mağaza kısmına gideceğiz. Arşiv, Sizin İçin, Göz At, Radyo, Mağaza yazılı yerden gidebilirsiniz. En üst görselde de yer alıyor dizayn olduğu kısmı.

Mağaza açılınca en aşağıya inin. Yönet yazılı yerin altında bulunan Hesap yazısına tıklayın.Apple Kimlik şifreniz istenir, giriş yapın. Apple Kimlik Özeti’nde adres, ödeme yöntemi ve Apple kimliği, Bulut Tabanlı iTunes, Satın Alım Geçmişi  gibi bigliler yer alır. Aşağıda görsel var.

iTunes-odeme

Sansürlü olan yerlerde ev adresi, kredi/banka kartı ya da mobil ödeme bilgileriniz yer alacak (kayıtlı ise). Kaydetmek için Düzenle’ye basıyoruz. Karşınıza menü geliyor. VISA/MasterCard/American Express marka kredi/banka kartı ya da Paycell TURKCELL faturalı/faturasız bir hat girmeniz gereklidir. Diğer hatlarla App Store (iTunes Store) ‘da mobil ödeme yapamazsınız. Benim diğer Apple kimliğimde Turkcell hattım burada banka kartım kayıtlı.  Gerekli bilgiler girdikten sonra  sağ altında “Bitti” yazısı olacak, oraya tıklarsanız kartınız kayıt olur. Aktif abonelik yenileme tarihiniz geçtiyse otomatik olarak ücret alabilir. Siz alışveriş yapmadıkça ücret alınmaz. Abonelikleri görüntülemek için Mağaza/Yönet(Hesap)/Ayarlar/(Aboenlikler)/Yönet aşağıda görsel de yer alan sayfayı bulmuş olmalısınız.

Bu arada ilk kez Apple Müzik üyesi olacaksanız ilk 3 ay 0,00 TL (bireysel plan) üyeliği başlatırsanız ilk 3 ay ücret tahsil edilmez. Ben 5 Mayıs’ta yeni bir Apple kimliği açtım bunun için 🙂 5 Ağustos’ta 13,99 TL tahsil edecekler benden.

itunes-abone-kontrol

Yönet deyince benim gibi ilk ve tek aktif aboneliğiniz varsa böyle bir ekran gelecek.

Abonelik paketleri size sunulur. Hediye bitince eğer YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu)na bağlı bir üniversitede okuyorsanız öğrenci belgenizi Apple’a ibraz ederseniz aylık 6,99 TL’den abonelik alabilirsiniz. Aynı şey Spotify içinde geçerlidir.

Gelelim aboneliği başlatmaya

Apple Müzik Üyeliği Başlatmak

Ücretsiz üyelik dahi olsa Apple sizden kayıtlı kart ya da mobil ödeme ister. Bunu kaydetmeyi üstte gösterdim, kaydedip üyeliği bir tıkla başlatacağız.

  

Mağaza diyoruz aşağı inince karşınıza çıkacaktır. Görsele bakın size aşağıda anlattım.

Apple-muzik-uyeolmak

“MUSIC

Her şarkı için değil, her ay için ödeme yapın” yazılı yere tıklayın. Karşınıza pencere açılacak. Planınızı seçin “siz ilk kez üye olacaksanız ‘ilk 3 ay ücretsiz’ deneyimleyebilirsiniz.” oradan direkt üye olup dinleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki iTunes müziklerinizi dinleyebilirsiniz. Ayrıca Android tabanlı bir telefonunuz varsa Apple Müzik’i Google Play’den indirip giriş yapınca dinleyebilirsiniz. Benim gibi iPhone 5s ya da üst bir modeli telefonunuz, Mac’iniz  ya da iPad ve iPod’unuz varsa da Apple Müzik’i kullanabilirsiniz. Bir iTunes hesabı en fazla beş (5) bilgisayarla ilişkilendirilebilir.  🙂 6 Bilgisayarınız varsa birini feda edin. 🙂

 

Neyse arkadaşlar, Apple Müzik’in tadını iPhone ya da farklı bir Apple ürünü olmadan da ücreti karşılığı kullanabilirsiniz. Şahsen ben  Spotify’ı da severim üyeliğim de var. Ama Apple’ın 3 ay ücretsiz vermesi daha iyi. Daha önce de 3 ay kullanmıştım 🙂 Eski hesaptan. 6 Ay 0,00 TL Şşş çaktırmayın Apple uyusun (!) 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz