325 Milyar Saat Harcadık!

0

 

 

Artık bir çok işimizi akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Paylaşılan bilgilere göre Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanan kullanıcılar 2017 yılının 3. çeyrek – Temmuz, Ağustos ve Eylül – döneminde uygulamalarda toplamda 325 milyar saat süre harcamışlar.

  

Harcanan bu süre geçen yılın aynı dönemine göre %40 oranında bir artış göstermiş. Bu artışın nedeni olarak Asya ülkeleri ve Hindistan’da Android‘li cihaz kullanımındaki artış. Çin ve Hindstan’ın neredeyse dünya nüfusunun yarısını oluşturmasının da etkisi büyük.

Android ve iOS toplam uygulama indirme sayıları ise geçen yıla kıyasla %8 artarak 26 milyar rakamına ulaştı. Bu rakamda uygulamaların sadece ilk kez indirilmeleri hesaba katılmış. Yani uygulamayı kaldırıp tekrar kurmanız bu hesaba dahil değil.

  

Uygulama içi satın alma konusunda ise %28 seviyesinde bir büyüme ile harcanan rakam 17 milyar $ oldu. Google uygulama indirme sayısında Android ekosistemindeki cihaz sayısının da etkisiyle Apple’ın iOS ekosisteminin oldukça önünde olmasına rağmen Apple’da bu alandaki kazançlar Google’ın neredeyse iki katı seviyelerinde.

  

2021 yılına geldiğimizde uygulama indirme sayısının 200 milyar rakamını geçmesi ve kullanıcıların 100 milyar $’dan fazla uygulama içi ve uygulama satın almaları gerçekleştirmesi öngörülüyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz