iOS 16.1 çıkış tarihi belli oldu!

0
ios 16.1 güncellemesi

Apple geçtiğimiz günlerde gecikmeli bir şekilde olsa da iPadOS 16 güncellemesini ilan etmişti. Bunu takiben gözler iPhone modellerinin işletim sistemine çevrilmişti. Şirket nihayetinde yaptığı açıklamayla birlikte iOS 16.1 sürümünün 24 Ekim Pazartesi günü yayınlanacağını açıkladı.

24 Ekim tarihinde yayınlanacak olan iOS 16.1 güncellemesinin ardından iPadOS’un da 16.1 güncellemesi alması muhtemel görünüyor. iOS 16.1 güncellemesiyle birlikte artık Apple Watch kullanıcısı olmasanız bile Fitness+’a abone olmak mümkün hâle getiriliyor. Ancak özellik şu anda maalesef ülkemizde desteklenmiyor.

iOS 16.1 Fitness+ abonelik özelliği sunulan ülkeler

Bununla birlikte aşağıdaki ülkelerden birisinde yaşıyorsanız özellikten faydalanabilirsiniz: Avustralya, Avusturya, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Fransa, Almanya, Endonezya, İrlanda, İtalya, Malezya, Meksika, Yeni Zelanda, Portekiz, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve ABD.

iOS 16.1 fitness+

iPhone, iPad veya Apple TV’lerden birisini yeni satın almanız durumunda Fitness+ üyeliği ilk üç ay boyunca hediye ediliyor. Ücretsiz denemenin ardındansa servis aylık 9.99 dolar / yıllık 79.99 dolar olacak şekilde ücretlendiriliyor.

Ek olarak, iOS 16.1, iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı desteğiyle birlikte gelir ve fotoğrafları iCloud’unuza ekleyebilen, düzenleyebilen ve kaldırabilen diğer beş kişiyle paylaşmanıza olanak tanır.

Üçüncü taraf uygulamalar için ayrıca, kilit ekranı veya Dinamik Ada aracılığıyla gerçek zamanlı şeylerden haberdar olmanızı sağlayan Canlı Etkinlikler, şebekenin daha temiz enerji kaynakları kullandığı zamanlar için şarj sürelerini optimize eden Temiz Enerji Şarjı, Akıllı ev cihazlarının platformlar arasında sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasını sağlayacak önemli bağlantı standardı, Dinamik Ada için Erişilebilirlik ve Cüzdan uygulamasında anahtar paylaşımı gibi özellikler sunar. Son olarak, Apple Card kullanıcıları “yüksek getirili” bir tasarruf hesabı açma ve geri ödemelerinin otomatik olarak buna gitmesini sağlama seçeneğine sahip oluyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz